(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

 

BSC

گروه عمومی · 55 کاربر · 6 پست
فریدون فرداد
فریدون فرداد
قدم دوم: در اين گام بايد استراتژي كلان كسب و كار تدوين گرد . انواع متداول استراتژي عبارتند از : 1. استراتژي ها ي يكپارچگي ( رو به جلو – رو به عقب – افقي ) 2. استراتژي هاي تمركز 3. استراتژي هاي رشد 4. استراتژي هاي ثبات 5. استرتژي هاي كاهش قدم سوم: پس از تدوين استراتژي، لازم است اين استراتژي به مولفه هاي كوچكتري تقسيم شوند. اين مولفه اهداف نام دارند. اهداف قسمت هاي اساسي استراتژي هستند. قدم چهارم: اما كار با ترجمه استراتژي به اهداف به پايان نخواهد رسيد. در قدم چهارم نقشه استراتژيكي از استراتژي كلان سازمان ترسيم مي شود. نقشه استراتژيك با استفاده از اطلاعات گام قبل و چارچوب كارت امتيازي متوازن ترسيم مي گردد. هريك از اهداف بايد دريكي از بخش هاي چهارگانه مدل قرارگيرند. قدم پنجم: پس از قراردادن اهداف در چارچوب شاخص ها و مقادير هدف آنها تعيين ميشوند. قدم ششم: در آخرين قدم طرحها و برنامه هايي كه براي دستيابي به اهداف مورد نظر ضروري ميباشند تعيين مي گردند.
دیدگاه · 1390/05/4 - 13:38 در BSC · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فریدون فرداد
فریدون فرداد
مراحل پياده سازي BSC :تکنیکها و روشهای متفاوتی جهت پیاده سازی کارت امتیازی متوازن وجود دارد. در پستهای بعدی به روشهای دیگر نیز اشاره خواهد شد. در این پست این امر در شش گام انجام مي گيرد. در ادامه اين شش قدم معرفي می گردند: قدم اول: در گام اول بايد بنيادها و اعتقادات هسته اي سازمان مورد ارزيابي قرارگيرد . مانند 1- فرصت هاي بازار 2- رقبا 3- موقعيت مالي 4- اهداف بلند و كوتاه مدت 5- شناسايي آنچه رضايت مشتري را جلب مي كند در اين راه بايد از ماموريت سازمان بهره گرفت . "فلسفه وجودي سازمان ( چرائي ) را ماموريت سازمان مي نامند ". هر سازمان در پاسخ به يك سري نياز ايجاد ميشود و هدف آن رفع آن نياز مي باشد بنابراين قبل از هر اقدام بايد مشخص شود كه چه نيازهائي منجر به تشكيل سازمان گرديده است . اجزا ماموريت سازمان عبارتند از: 1- مشتريان 2- محصول 3- فناوري 4- بازارها 5- توجه به مردم 6- SWOT 7- حوزه جغرافيايي سازمان در اين قدم نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهديدات سازمان معرفي و ارزيابي مي گردد.
دیدگاه · 1390/05/4 - 13:37 در BSC · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
فریدون فرداد
فریدون فرداد
هسته اصلی کارت امتیازی متوازن توسط چشم انداز و استراتژی شکل می گیرد. این دو در واقع پایه ای جهت تشکیل چهار جنبه کارت امتیازی متوازن هستند و نتایج مالی زمانی بدست می آیند که تلاشهای سازمان در سه حوزه دیگر بخوبی هدایت شود رویکرد کارت امتیازی متوازن، با نگرش از چهار وجه مالی، مشتری، فرآیندهای داخلی و یادگیری و رشد به دنبال ایجاد توازنی بین اهداف مالی به عنوان نتیجه عملکرد گذشته سازمان در دو وجه مشتری و فرآیندهای داخلی و اهداف وجوه دیگر است. بدین ترتیب توازنی بین شاخص های گذشته نگر (شاخص های مالی) و شاخص های آینده نگر (شاخص های سه وجه دیگر) ایجاد می گردد.
دیدگاه · 1390/05/4 - 09:13 در BSC · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فریدون فرداد
فریدون فرداد
کارت امتیازی متوازن اولین بار در سال 1992 توسط کاپلان و نورتن در مجله Harvard Business Review معرفی گردید. آنها نتیجه مشاهدات خود را در تحقیقی تحت عنوان «اندازه¬گیری عملکرد در سازمان آینده» (که در سال 1990 صورت گرفته بود) و به نام کارت امتیازی متوازن معرفی کردند. نتایج این تحقیق نشان دهنده میل به جایگزینی شاخصهای مالی با برخی شاخصهای غیرمرتبط با حوزه مالی که بعدها شاخصهای غیرمالی نامیده شد، بود. کارت امتیازی متوازن در سال 1992 صرفاً یک سیستم اندازه¬گیری بود که شاخصهای مالی را در کنار شاخصهای غیرمالی قرار می داد. چهار جنبه اندازه گیری در این مدل عبارتند از: مالی، مشتریان، فرایندهای داخلی و رشد و یادگیری.
دیدگاه · 1390/05/4 - 09:09 در BSC · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فریدون فرداد
فریدون فرداد
مجله هاروارد بيزينس BSC را به عنوان يكي از 75 ايد هاي كه بيشترين تأثير را در قرن بيستم بجا گذاشته اند،انتخاب كرده است. نتايج حاصل از تحقيقي كه به بررسي برخي مدلهاي مفهومي محققان و رشته هايي كه بيشترين اثر را بر شکلدهي اين زمينه خاص داشته اند نشان ميدهد كه در بين نويسندگان اين زمينه در سه سال از 1999 تا 2002 "رابرت كاپلان" در مقام اول و" ديويد نورتن "و "اندي نيلي" در مقامهاي دوم و سوم قرار دارند.
دیدگاه · 1390/05/4 - 09:08 در BSC · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فریدون فرداد
فریدون فرداد
دنیای کنونی کسب و کار یک فضای پویاست که نرخ تغییر و تحول در آن بالاست. سازمانهایی در این فضا به حیات خود ادامه می دهند که بتوانند خود را بر اساس تغییرات موجود تغییر داده و انعطاف پذیری مناسبی داشته باشند. یکی از ابزارهای مدیریت استراتژیک که در چند سال اخیر بصورت قابل توجهی استفاده شده است کارت امتیازی متوازن (BSC) است. اگر چه کارت امتیازی متوازن در ابتدا به عنوان یک تکنیک ارزیابی عملیات به سازمان ها معرفی گردید، اما بتدریج برای بسیاری از شرکت ها به عنوان یک سیستم مدیریت استراتژیک درآمد. به این ترتیب شرکت ها فراتر از هدف اولیۀ کاپلان و نورتون (1992) پیش رفتند. بسیاری از شرکت ها نظیر ریکو و تاکاراشوزو دریافتند که BSC نیز می تواند به وسیلۀ تجزیه و تحلیل جزئیات دقیق بین اهداف، ارزیابی عملیات و نتایج واقعی، علل پیدایش عملیات نامساعد و نارسایی های سیستم موجود را مشخص سازد، و لذا از BSC، به عنوان یک سیستم مدیریت استراتژیک استفاده کردند.
دیدگاه · 1390/05/4 - 09:07 در BSC · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد