(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
دیدگاه ها وتازه های مدیریت ارتباطات و سوالات و نظرات کاربران در این گروه تبادل می شود.

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

 

مدیریت ارتباطات پروژه

گروه عمومی · 57 کاربر · 16 پست

ارسالهای مدیریت ارتباطات پروژه

محمد کریمی
محمد کریمی
سلام.من تازه با این محیط آشنا شدم. و خیلی هم به نظرم جالب و خوب اومد. من دانشجوی سال آخر ارشد صنایع هستم و مشغول پایان نامه ای در خصوص مبحث مدیریت ارتباطات در پروژه ها هستم.میخاستم بدونم آیا کسی از دوستان عزیز در این گروه در مورد این مبحث میتونه به من یاری برسونه. به عنوان مثال، فایلی که بصورت جامع نشون بده تا کنون چه کارهایی در این زمینه انجام شده و نیاز به تحقیقات در چه زمینه ای وجود داره خیلی میتونه برای شروع تحقیقات کمک کنه. پیشاپیش ممنونم از همراهیتون...
دیدگاه · 1391/06/15 - 20:20 در مدیریت ارتباطات پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فريد يعقوبي
فريد يعقوبي
برخی تغییرات پیش نویس نسخه پنجم PMBOK: مهندس خرمی راد،از پزوهشگران و مولفین پرتلاش حوزه مدیریت پروژه با مرور پیشنویس نسخه پنجم برخی تغییرات نسخه پنجم را تنظیم نموده که خلاصه ای از آن به شرح زیر است: تغییر اول: حوزه‌های دانش از ۹ حوزه دانش به ۱۰ حوزه دانش تبدیل شده است. حوزه دانش جدید «مدیریت ذی‌نفعان پروژه» است که با انشعاب از حوزه مدیریت ارتباطات مستقلاٌ حوزه دهم استاندارد نام گرفته است. مدیریت ذی‌نفعان پروژه قبلا زیرمجموعه‌ای از مدیریت ارتباطات بود. در پیش نویس نسخه جدید استاندارد هم مدیریت ارتباطات و هم مدیریت ذی‌نفعان کمی تفصیلی‌تر شده و هم هر دو مستقلا دو حوزه دانش مجزا شده اند
1 دیدگاه · 1391/03/14 - 14:29 در مدیریت ارتباطات پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فريد يعقوبي
فريد يعقوبي
با سلام..خيلي خوشحالم كه گروهي با اين نام تشكيل شده. بنده نيز حيطه كاريم در همين زمينه در شركت كيسون هستش. اميدورام كه مطالب مفيدي از شما اساتيد ياد بگيرم.....يك سوال برام پيش اومد..آيا الگوي پياده سازي مديريت ارتباطات پروژه تنها بر اساس استاندار پي ام باك هستش يا موارد ديگري هم وجود داره..ممنون ميشم راهنماييم كنيد
منوچهری
منوچهری
با سلام ، بحث جالبی است با اجازه سرکار خانم کسری اگر عنوان پروژه را از جمله برداریم یعنی بنویسیم " آیا از نظر حرفه ای درسته که یک مدیر بیشترین وقت خود را صرف ارتباطات و مدیریت آن بکند؟ اگر اینطور باشد آیا وقتی برای رسیدگی به سایر امور خواهد داشت " بنظر شما در اصل ماجرا تغییری خواهد کرد ؟ و آیا ارتباطات در مدیریت یک اصل حیاتی است ؟آن وقت می توانیم موضوع را خاص تر و در مدیریت پروژه بررسی کنیم . با سپاس از همراهی خوب شما
صابر طباطبائی یزدی
صابر طباطبائی یزدی
ما یه همچین سیستمی مثل همین جایی که الان هستیم و می نویسیم در سازمان خودمون به کمک مهندس محمدی راه اندازی کردیم که متکفلین و مجریان #پروزه توسط یه همچین سیستمی با هم در #ارتباط هستند که البته در کنارش سیستم #شیرپوینت و فضای کاری های پروژه ها هم در #پراجکت-سرور با هم در تماس هستند ولی هرکدوم یه ابزاری هستند و هرکدوم یه هدف مجزایی رو دنبال می کنند و به ما کمک می کنند.
س نيك خواه
س نيك خواه
با تشكر از سركار خانم كسري براي پرسش با ارزششان. دوستان پاسخ هاي دقيق دادند. مدير پروژه غالب وقت خود را صرف ارتباطات و يكپارچه سازي مي نمايد. "مابقي امور" هم كه البته بسيار مهمند، توسط "مابقي تيم" انجام مي پذيرد. مدير پروژه نتايج فعاليت ها را در قالب كتبي، شفاهي،‌ تلفني، الكترونيك و ... به اطلاع ديگران رسانده و گزارش/ابلاغ مي كند. مدير پروژه اكثر وقتش را صرف اين مي كند كه اطلاع مناسب را از منابع مناسب اخذ، و از طريق مدياي مناسب، در زمان يا موعد مناسب، در موقعيت مناسب به اطلاع افراد و ذينفعان مناسب برساند. البته هرگونه نقطه نظر اصلاحي دوستان موجب تشكر خواهد بود.
آرزوکسری
آرزوکسری
از استاد داور پناه و همراه گرامی آقای کاظم زاده برای ابراز نقطه نظراتشان سپاس گزارم . همچنان منتظر نقطه نظرات دوستان هستیم .
سلمان کاظم زاده
سلمان کاظم زاده
در پاسخ سرکار خانم کسری و در تایید فرمایشات آقای داور پناه باید عرض کنم که ، که یک مدیر پروژه هر کاری را که بخواهد انجام بدهد مستقیماً باید ارتباط داشته باشد چون یک مدیر که قرار نیست کار اجرایی زیادی انجام دهد ، مدیر پروژه کارهای اجرایی و حتی کنترلی را به بخشهای زیر مجموعه واگذار می کند تا فکر خود را درگیر یک مورد خاص نکند و فقط از طریق گزارش گیری و یکپارچه سازی پروژه را کنترل و مدیریت می کند و یا نتیجه را به مدیران ارشد و یا کارفرما گزارش می دهد . دوستان در صورت اشتباه تصحیح بفرمائید.
Fariborz Davarpanah
Fariborz Davarpanah
در پاسخ سركار خانم كسري مي خواستم عرض كنم كه ارتباطات در كليه امور و فعاليتهايي كه شما آنها را "ساير امور پروژه" مي ناميد ساري و جاري است. نمي توان ارتباطات را جدا و منفك از بقيه امور فرض كرد. در واقع اگر دقت بفرماييد در مباحث كيفيت؛ زمان؛ هزينه؛ تداركات و ... ارتباطات حضوري چشمگير و پررنگ دارد. در كليه موارد مذكور؛ گزارش دهي؛ جلسه؛ گفتگوي تلفني و حضوري؛ و ساير اركان ارتباطي به وفور به چشم خورده و در واقع لازمه و ابزار كار است. بدين گونه است كه گفته مي شود 90% وقت مدير پروژه صرف "ارتباطات" مي گردد. مجددا" خاطرنشان مي نمايم "يكپارچگي" (Integration) را نبايد در مديريت پروژه فراموش كرد... همواره در كلاسهايي هم كه سر دوستان را درد مي آورم اين تشبيه را در مورد حوزه هاي مختلف انجام مي دهم: يك هتل با اتاقهايي كه از راهرو با اسم و شماره متفاوت ديده مي شوند؛ ولي از بالكن همه به هم متصل هستند. اگر حوزه هاي مديريت پروژه را اينگونه ببينيم جالب تر نخواهد بود؟!
آرزوکسری
آرزوکسری
آیا از نظر حرفه ای درسته که یک مدیر پروژه بیشترین وقت خود را صرف ارتباطات و مدیریت آن بکند؟ اگر اینطور باشد آیا وقتی برای رسیدگی به سایر امور پروژه خواهد داشت؟ لطفا دیدگاه های خودتان را بیان کنید.
4 دیدگاه · 1390/05/4 - 10:35 در مدیریت ارتباطات پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
محمد جدا
محمد جدا
جدول زیر مثال ساده ای است ازاینکه چه برنامه ی ارتباطی مورد نیاز است.
[فایل]
سلمان کاظم زاده
سلمان کاظم زاده
بیشترین وقت یک مدیر پروژه صرف ارتباطات و مدیریت آن می باشد ، پس می توان نتیجه گرفت مدیری می تواند موفق باشد که به این امر توجه کافی داشته باشند .
محمد جدا
it.JPG محمد جدا
شکل زیر کانال های ارتباطی را در دوره عمر پروژه نشان می دهد
محمد جدا
محمد جدا
ورود آقای مهندس داور پناه به گروه را گرامی می داریم امیدواریم از تجربیات استاد گرام استفاده کنیم،و ما را در پیشبرد اهداف این گروه یاری دهند.
محمد جدا
محمد جدا
کتاب مدیریت ارتباطات:اصول و عمل ، راه حل جامع ،و تحقیقات خوب درباره ی تدریس مدیریت ارتباطات ارائه می دهد.
[لینک]
صفحات: 1 2
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد