(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
مدیریت پروژه نرم افزاری

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

برچسب‌های کاربری

#c
 

مدیریت پروژه نرم افزاری

گروه عمومی · 13 کاربر · 14 پست

ارسالهای مدیریت پروژه نرم افزاری

لیلا آذری
لیلا آذری
کتاب کانبان و اسکرام در کنار هم: گروهی از دوستان گرامی در انجن چابک ایران همت کردند و با کمک هم اقدام به ترجمه کتابی با عنوان “کانبان و اسکرام در کنار هم” نوشته هنریک کنیبرگ کردند.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
کتاب توسعه چابک در : این کتاب یک راهنمای جامع برای چابک سازی تیم­های نرم افزاری است. در کنار مطالب تئوری روی پیاده سازی آنها با استفاده از بهترین روش­ها و ابزارها تاکید شده است و شما را گام به گام وارد دنیای چابک می­کند. مباحث کتاب با رعایت پیش نیازها بیان شده اند و فردی که با برنامه نویسی مقدماتی به زبان C# آشنایی داشته باشد، به راحتی می­تواند از این کتاب استفاده کند.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
کن شوئبر و جف سادرلند مبدعین اسکرام برای جلوگیری از تحریف و دستکاری در اصل اسکرام اقدام به انتشار مستند جامعی کردند که در این مستند می توانیم اسکرام اصیل را دریابیم البته بدون هیچ تحریفی . منظور از تحریف اینکه ، هر کس بنابه سطح درگیری که با اسکرام داشته ، اقدام به انتشار مطالبی در این خصوص کرده است که مطالعین این متون اسکرام را از دید و سطح تجربه آنان دریافت کرده اند و شاید تجربه نفر منجر به دگرگونی در نحوه انجام اسکرام شود که به قولی اسکرام آنان اصیل نخواهد بود. پس پیشنهاد من این است اسکرام را با همین مستند دربیابید ، سپس هر گونه که دریافتید و خواستید اجرا نمایید . اما این راهنما مدت ها بود در زبان های مختلفی در دسترس بود و جای زبان فارسی خالی بود ، که بچه های انجمن چابک ایران اقدام به ترجمه و ارائه آن در سایت Scrum.org کرده اند.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
یکی از سوالات اصلی که در هنگام سوئیچ از روش های قدیمی به Scrum با آن مواجه می شویم Incremental بودن و یا Iterative بودن اسکرام است. به عبارت دیگر ما قرار است به کدامین روش کار کنیم ؟ Incremental یا Iterative؟
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
آموزش اسکرام به صورت کاملا تصویری و بسیار ساده و کاربردی فقط در 10 دقیقه! برای مشاهده به لینک مطلب مراجعه کنید.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
اسکرام یک فریم وورک توسعه نرم افزار از سری متدهای تفکرAgile می باشد. سکرام یک Framework یا فرآیند؟ مسئله این است در این موضوع کاملا بین متخصصان اسکرام دوگانگی وجود دارد. اشخاصی مانند کن شوئبر (مبدع اسکرام) دائما از لفظ فریم ورک استفاده می کنند و تاکید می نمایند که همه باید این مورد را قبول داشته باشند ولی بعضی دیگر از دوستان از لفظ فرآیند و یا متدولوژی برای اسکرام استفاده می کنند . با استناد به اصل اسکرام و تجربیات در این مورد می توان بیان کرد که فریم وورک عنوان مناسب تری برای اسکرام خواهد بود. شاید سوال پیش بیاید که خوب فریم ورک باشد , چه فرقی خواهد کرد ؟مایک کان می تواند تعریف خوبی برای شما ارائه دهد: اسکرام یک فریم وورک (چارچوب) می باشد. پس به جای اینکه اسکرام جزئیات دقیق و کاملی در مورد اینکه کارها در پروژه چگونه باید انجام شوند , بیشتر آن را به تیم واگذار می کند. این کار عملی خواهد بود زیرا تیم خواهد فهمید که چگونه به بهترین نحو مشکل خود را حل نماید. Mike Cohn Blog
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
دانلود کتاب اسکرام و XP ساده شده (به زبان فارسی) نوشته: Henrik Kniberg مترجم : اسد صفری
[لینک] [فایل]
دیدگاه · 1391/12/26 - 00:03 در مدیریت پروژه نرم افزاری · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
لیلا آذری
لیلا آذری
Agile بهترین روش مدیریت منابع انسانی (برنامه نویس ها)---- مدیریت منابع انسانی در پروژه های توسعه نرم افزار یکی از سخت ترین کارهای مدیر پروژه می باشد. شرکت های توسعه نرم افزار در ایران معمولا و اکثرا در مقوله مدیریت منابع انسانی با مشکل مواجه هستند. به همین دلیل است که اکثر برنامه نویس ها در محیط کاری خود احساس راحتی نمی کنند و همیشه عذاب می کشند و اکثرا فکر می کنند که در حال حیف شدن می باشند و باید در شرکت هایی مثل گوگل و یا مایکروسافت کار کنند .دلیل اینکه برنامه نویس در محیط کار احساس راحتی نمی کند بدلیل مدیریت اشتباه می باشد . مدیریت جوی را درست می نماید که برنامه نویس در آن جو نمی تواند نفس بکشد و همیشه دوست دارد در جای دیگری جز آنجا کار کند .برای اینکه بتوانیم برنامه نویس ها را از حالت رفع تکلیف خارج نماییم باید انگیزه و علاقه در آنها به وجود بیاوریم.Agile به ما کمک خواهد کرد که انگیزه لازم را در تیم توسعه ایجاد نماییم.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
ساختار شکست کار (WBS) یک پروژه نرم افزاری از نگاه انستیتو مدیریت پروژه آمریکا
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
بررسی علت شکست پروژه های نرم افزاری ... این مقاله به بررسی علل اصلی شکست پروژه‌های نرم‌افزاری می‌پردازد. رویکرد این مقاله پروژه‌های بزرگ نرم‌افزاری است ولی از آنجا که مسایل مطروحه مبتلابهِ تمام فعالیت‌های مهندسی می‌باشد، توجه به این مطالب برای عموم مهندسان مفید و مهم است. این مقاله پس از بررسی لزوم چنین بحثی به تبیین مصادیق شکست پروژه پرداخته سپس به طرح علل آن، که هدف مقاله است، می‌پردازد. نهایتاً با توجه به علل مطروحه به یک نتیجه‌گیری کلی می‌رسد. متن کامل مقاله را در لینک زیر بخوانید.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
Test Details Number of questions 100 - Length of test: 90 minutes - Passing score: 710 (on a scale of 100-900) - Languages: English, Japanese, Korean Recommended experience: One year of managing, directing or participating in small- to medium-scale projects - Exam codes :PK0-003-
1 دیدگاه · 1390/11/5 - 00:27 در مدیریت پروژه نرم افزاری · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
لیلا آذری
لیلا آذری
The exam covers pre-project set-up/initiating; project planning; project execution and delivery; change, control and communication; project closure. Unlike some project management certifications, CompTIA Project+ can be earned in a reasonable period of time and cost-effectively. There are no prerequisites, and candidates are not required to submit an application or complete additional hours of continuing education. Candidate job roles include project manager, business analyst and project team member. Companies such as CDW, Alltel, Dell, Ricoh and the U.S. Dept. of State recognize CompTIA Project+.
دیدگاه · 1390/11/5 - 00:22 در مدیریت پروژه نرم افزاری · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
لیلا آذری
لیلا آذری
در ادامه با برخی از سرفصل های درسی این مجموعه آموزش مدرک مدیریت پروژه Project Plus آشنا می شویم : آشنایی با این مدرک بین المللی- آشنایی با دامنه های مورد سنجش در آزمون-آموزش مبانی یک پروژه آموزشی - آغاز نمودن اصولی و استاندارد پروژه ها- آموزش تعریف نمودن نقشه مدیریت پروژه - آموزش طرح ریزی – توسعه حوزه های پروژه - آموزش طرح ریزی و ایجاد برنامه زمانبندی مورد نیاز - طرح ریزی و ایجاد طرح بودجه و منابع انسانی- آموزش طرح ریزی و مدیریت ارتباطات و ریسک - آموزش اجرای پروژه - آموزش کنترل تغییرات - آموزش کنترل کامل محدودیت های سه گانه - آموزش کنترل ریسک و ارتباطات پروژه - آموزش مدیریت تدارکات-آموزش نهایی سازی و به پایان رساندن پروژه
دیدگاه · 1390/10/30 - 15:03 در مدیریت پروژه نرم افزاری · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
لیلا آذری
لیلا آذری
یکی از معتبرترین آزمون های بین المللی آموزش مدیریت پروژه Project + است که از سوی کمپانی CompTIA ارائه و پشتیبانی می گردد ، این کورس آموزشی می تواند هم برای عزیزانی که قصد شرکت در آزمون PK0-003 را دارند مفید باشد و هم برای افرادی که قصد مدیریت عملی پروژه ها را در بازار کار دارند .
2 دیدگاه · 1390/10/30 - 14:45 در مدیریت پروژه نرم افزاری · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد