(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
I am working in Parto Company

مشخصات

موارد دیگر
Hamidreza
28 پست
مرد

دنبال‌کنندگان

(42 کاربر)
 
Hamidreza
Hamidreza
سلام به همه دوستان. یک سوال من داشتم درباره پاداش پروژه ها در سازمان های وظیفه ای. ما یک سازمان وظیفه ای داریم که یکسری از پروژه های تولید محصولات جدید داره. خب از اونجایی که سازمان وظیفه ای هست، افراد وظیفه خودشون رو در هر پروژه انجام میدن. برخی واحدها بطور مستقیم و برخی بطور غیر مستقیم (مثل صف و ستاد). حالا سوال اینجاست که اگر بخواهیم بخاطر عملکرد پروژه، پاداش به افراد بدهیم، چطور باید اینکار صورت پذیرد؟ اگر دوستان تجربه ای دارید لطفا ارائه دهید
Hamidreza
Hamidreza
سلام دوستان وهمکاران گرامی. سوال من اینه که آیا دستورالعمل یا استانداردی درباره s-curve ، نحوه ایجاد و ویژگی های اون وجود داره؟ اینکه اگر شکل S کاملنباشه یعنی چی و قس علیهذا. با تشکر
Hamidreza
Hamidreza
سلام دوستان. یک سوال داشتم درباره نحوه برنامه ریزی تحویل شدنی های پروژه. به نظرتون آیا باید تحویل شدنی های پروژه (اعم از مدارک مهندسی، تجهیزات و ...)را بعنوان فعالیت درنظر گرفت یا فقط بصورت (مجموعه ای از)مایلستون(ها)؟ به نظرتون اینکار چه مزایا یا معایبی داره؟
Hamidreza
Hamidreza
سلام دوستان. وقتتون بخیر. می خواستم بدونم شما مطلبی درباره مدیریت پروژه های تکوین محصولات جدید (New product development) دارید؟ نمی دونم میدونید یا نه، ولی فضای مدیریت پروژه های NPD خیلی متفاوت از پروژه های ساخت هست که بعضی وقتها کاربرد اصول PMBOK رو غیر ممکن میکنه. ممنون میشم اگر مطلبی دارید معرفی کنید.
دیدگاه · 1391/03/29 - 15:16 در NPD ·
Hamidreza
Hamidreza
سلام دوستان. در این پست میخوام درباره شرکت هایی که بعنوان مشاور پیاده سازی SAP در ایران فعالیت می کنند رو معرفی کنم. در کل دو شرکت اصلی برای این منظور وجود داره که هر دو هم به نوعی متعلق به شرکت مپنا یا کارکنان اون هست. شرکت رافسیس (RafSys) یکی از شرکت های تازه تاسیس گروه مپناهست که در زمینه پیاده سازی سیستم SAP در بین شرکت های گروه فعالیت میکنه. احتمالا درآینده خدماتی هم به شرکت های خارج از گروه ارائه خواهد داد. شرکت بعدی، سامه آرا نام داره که توسط تعدادی از کارکنان سابق مپنا تاسیس شده. این شرکت هم خدمات مشاوره و پیاده سازی نرم افزار SAP و آموزش اون رو ارائه میده. باتوجه به شرکت هایی که هم اکنون درحال پیاده سازی نرم افزار هستند و شرکت هایی که درخواست پیاده سازی اون رو دارند، به نظر میاد آینده خوبی در انتظار کسانی خواهد بود که کار با اون رو یاد می گیرند.
[لینک]
Hamidreza
9.JPG Hamidreza
سلام دوستان. خب طبق برنامه از این پست به بعد وارد قسمت بعدی آموزش SAP ، یعنی گزارشات میشم. تا حالا درباره کلیات SAP و ماژول مدیریت پروژه اون صحبت کردیم. بعد درباره نحوه ایجاد ساختار پروژه صحبت کردیم و در اون درباره network, WBS, Elements و سایر موارد مرتبط صحبت کردیم. حالا می خوایم درباره گزارشات صحبت کنیم. SAP دارای انواع و اقسام گزارشات هست. مثلا: 1- گزارشات مرتبط با ساختار پروژه 2- مرتبط با هزینه ها، درآمدها و پرداخت ها 3-مرتبط با ظرفیت منابع 4-گزارشات درخواست ساخت، درخواست خرید، درخواست رزرو 5-انبار، موجودی ها و درخواست ها 6-تحلیل پیشرفت. بعضی از گزارشات هم کلی تر هستند مثل: 1- خلاصه پروژه 2-کزارشات حسابداری مراکز هزینه 3-گزارشات تحلیلی سود دهی پروژه و غیره. هرکدوم از این گزارشات یک سطحی از جزئیات رو گزارش می کنند. در پست بعدی بیشتر راجع به اونها صحبت خواهیم کرد.
دیدگاه · 1391/02/27 - 09:28 در SAP Project System · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
Hamidreza
8.JPG Hamidreza
در پست قبل راجع به انواع element ها برای ایجاد ساختار پروژه صحبت کردیم که شامل فعالیت ها، مایلستون ها، اسناد و مدارک و غیره بود. توی این پست می خوام درباره Mass Change که چیزی شبیه Global Change در پریماورا هست توضیح بدم. در سیستم پروژه SAP مثل خیلی از نرم افزارهای مدیریت پروژه یک ویژگی برای ایجاد تغییرات کلی در پروژه وجود دارد. با این امکان شما می تونید تغییراتی را در حوزه فعالیت ها، wbs ها، شبکه ها، مایلستون ها، relationship ها و غیره ایجاد کنید. البته می تونید از فرمول هم استفاده کنید. مثلا اگر بخواهید تاریخ شروع همه فعالیت ها را دو روز اضافه کنید تا مدت زمان برخی از فعالیت ها را دو برابر کنید. فقط نکته ای که وجود داره اینه که در برخی از تغییرات امکان undo کردن وجود نداره، پس باید دقت داشته باشید.
Hamidreza
7.JPG Hamidreza
در پست قبل درباره انواع مختلف فعالیت ها صحبت کردیم. نکته ای که وجود داره اینه که می تونید یکسری اجزا رو به فعالیت assign یا متصل کنید. مثلا از activity element ها که اون ها هم دقیقا مانند فعالیت ها چهار نوع هستند می تونید استفاده کنید. چیزی شبیه step در پریماورا هستند. تفاوتشون با فعالیت ها اینه که زمان بندی نمیشن و زمان بندیشون رو از فعالیتی که بهش متصل هستند بدست میارن. سایر موارد شامل مایل استون، مدارک فنی، متریال و متن میشه. بذارید یک مثال بزنم. اگر شما یک فعالیت به نام خرید تجهیز ایجاد کنید و اون تجهیز (=متریال) رو به فعالیت assign کنید، زمانیکه اون فعالیت رو release می کنید، سیستم بطور خودکار درخواست خرید صادر میکنه. اگر نقشه اون مدرک رو هم به فعالیت متصل کرده باشید، واحد تامین میتونه نقشه و مدارک فنی رو هم ببینه. در این قسمت مفاهیم زیادی وجود داره که نمیشه همه رو اینجا توضیح داد. خب اگر ما فعالیت ها رو به هم لینک کنیم، شبکه تشکیل میشه که در پست های قبل توضیح دادم.
دیدگاه · 1391/01/31 - 09:11 در SAP Project System · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
Hamidreza
Hamidreza
سلام دوستان. یه سوال داشتم. به نظرتون چطوری میشه در زمینه پروژه کارآفرینی کرد؟ می دونم که الام میگید می تونیم یه دفتر مهندسی و مشاوره بزنیم. غیر از اون چه کارای دیگه ای می شه کرد؟ یه خورئه به ذهن مبارک فشار بیارید چندتا ایده بدید.{-37-} مثلا همین سایت، یه کار آفرینیه.
9 دیدگاه · 1390/12/8 - 08:38 در حرف های نیمه پروژه ای · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
Hamidreza
Hamidreza
سلام. خب بریم ادامه مطلب ساختار پروژه. ما در SAP چهار نوع فعالیت داریم. internal processing, 2-external processing, 3-service activities 4-cost activities. اگر فعالیتی ظرفیت منابع ما را کم کند (یعنی کاری را خودمان بخواهیم انجام دهیم) از نوع internal هست. اگر ما یک کاری را به پیمانکار واگذار می کنیم، از external استفاده می کنیم. اگر خدمتی را می خریم، باید از service استفاده کنیم و اگر یک کاری فقط از نوع هزینه ای است (مثلا مسافرت یا هزینه های سربار) باید cost را انتخاب کنیم. انتخاب هریک از این چهار نوع فعالیت، تاثیرات خاصی را در زمان بندی، محاسبه هزینه ها و غیره خواهد داشت. بذارید یک مثال بزنم. فرض کنیم شما یک محصول را طراحی می کنید، نوع فعالیت اینجا internalهست. کار ساخت رو به یک پیمانکار واگذار می کنید، این میشه external. برای تائید محصول مسافرت می کنید این میشه cost.
Hamidreza
Hamidreza
سلام دوستان. راستش من دیدم که سایت پر شده از گروه های علمی، انگار که سایت دانشگاهه! از طرفی هم تعداد مطالبی که عمومی هستند هم در سایت زیاده و محل مناسبی هم برای جمع آوری اونها وجود نداره؛ و فکر کردم که ما به گروه هایی که کمی به جنبه های غیر علمی و احتمالا نیمه مرتبط با حرفه ای که درش فعالیت می کنیم نیاز داریم تا درباره موضوعاتی مثل وضعیت فعلی و آینده شغلی حرفه برنامه ریزی و مدیریت پروژه، نگرانی ها و امیدهایی که داریم، شکست ها و پیروزی ها و تجربه هایی که در اینکار بدست آورده ایم، صحبت کنیم. درکل بیایید کمی راحت تر درباره نیمه های پر و خالیه کارمون صحبت کنیم!
Hamidreza
Hamidreza
الان در سایت تعداد زیادی مطلب وجود داره که در هیچ گروهی قرار نگرفته اند و در مقابل هم تعدادی گروه وجود دارند که مطلب زیادی در اونها وجود نداره. شاید بهتر باشه در موقع نوشت مطلب جدید، سایت از نویسنده بخواهد که حتما یکی از گروه ها رو انتخاب کنه یا حداقل گروه هایی رو به نویسنده پیشنهاد بده که انتخاب کنه. شاید اینطوری مطالب منظم تر بشوند و پیگیری اونها راحت تر بشه.
2 دیدگاه · 1390/11/3 - 22:02 در بخش فنی وب سایت · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
Hamidreza
5.JPG Hamidreza
بعد از یک مدت طولانی، ادامه مطلب آموزش SAP PS رو پیش میگیریم. در قبل گفتیم که برای سازماندهی پروژه از WBS و Network استفاده می کنیم و تفاوت های اونها رو هم گفتیم. حالا چطور WBS را ایجاد کنیم؟ در SAP راههای مختلفی وجود داره. یکی از ساده ترین انها استفاده از Project Builder هست. در SAP هر قسمت برای خودش یک Transaction code داره. مثلا کد cj20n برای ورود به Project Builder هست. البته لازم به حفظ کردن کدها نیستیم گرچه به مرور زمان اونهایی که بیشتر لازم داریم را حفظ می شویم! پنجره Project Builder به سه قسمت تقسیم میشه. سمت چپ و بالا، نمای سلسله مراتبی پروژه، سمت چپ و پایین لیست پروژه های فبلی و templateها و سمت راست، محیط کاری تنظیمات پروژه رو نشان میده. من خیلی وارد جزئیات نمیشم. فقط میخوام با پنجره های اصلی آشنا بشید. میتونیم با کلیلک سمت راست یا drag & drop کارهایی مثل ایجاد wbs، فعالیت، مایلستون، تخصیص متریال و غیره رو انجام بدیم. بقیش در پست بعدی...!
Hamidreza
4.JPG Hamidreza
سلام. در این پست یک مثال برای شما میزنم تا بیشتر با مفهوم ساختار پروژه در SAP آشنا بشید. فرض کنید ما می خواهیم یک توربین تولید کنیم. نقطه شروع، دریافت سفارش از مشتریست که براساس آن، درخواست ساخت توربین توسط واحد فروش (SD) ایجاد می شود. در زمان برنامه ریزی جریان (گردش کار) پروژه، شما تاریخ های سر رسید و در دسترس بودن منابع و تخصیص بودجه را زمان بندی می کنید. SAP پشتیبانی کاملی از همه آنچه که شما در فازهای مختلف پروژه بدان نیاز دارید را ارائه می کند.
Hamidreza
3.JPG Hamidreza
سلام. خب بریم سراغ تعریف ساختار پروژه. برای اینکار دو مفهوم درSAP وجود دارد. یکی wbs و یکی network. شما از wbs برای سازماندهی پروژه بصورت ساختار سلسه مراتبی استفاده می کنید. از طرف دیگر شبکه ها برای نمایش فعالیت ها به همراه ارتباطات منطقی و زمانی بین آنها استفاده می شوند. به عبارت دیگر جریان پروژه را نمایش می دهند. شما می توانید یک پروژه را با یک wbs و یک یا چند network طراحی کنید. wbsها از عناصری (elements) تشکیل می شوند که با آن هزینه ها، درآمدها، بودجه ها و تاریخ ها را برنامه ریزی و کنترل می کنیم. شبکه ها از فعالیت های به هم پیوسته تشکیل می شوند که برای برنامه ریزی زمان، هزینه و منابع استفاده می گردند.در پست بعدی بیشتر راجع به این مفهوم ها صحبت خواهیم کرد.
2 دیدگاه · 1390/07/26 - 10:18 در SAP Project System · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
صفحات: 1 2
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد