(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
قائم مقام مديرعامل شركت مشاوره مديريت آريانا

مشخصات

موارد دیگر
مسعود سلطاني
aryanacmc.com
14 پست
مرد

دنبال‌کنندگان

(38 کاربر)
 
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
در آذر ماه سال گذشته، گري بكر، برنده جايزه نوبل اقتصاد در يك سخنراني براي كنفرانس بين‌المللي مديريت تحليلي از آينده اقتصاد ايران ارايه داد كه در آن موضوع‌هاي جالبي طرح كرده است كه خواندنش مفيد است.
[لینک]
دیدگاه · 1390/05/29 - 11:21 در استراتژی از حرف تا عمل · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
نوشتن كتاب و مشاوره‌هاي آن چناني كاري ساده است. اداره كسب‌وكار بسيار دشوار است. نمي‌توانيد دور بايستيد و دستي بر آتش نداشته باشيد. بايد درگير كار شويد و به جزييات دقت كنيد. مسايلي كه با آن مواجه مي‌شويد، پاسخي ساده ندارند. پاسخ‌‌ها در هر كسب‌وكاري فرق مي‌كنند. پس از 25 سال تجربه آموزش به مديران، به اين نتيجه رسيده‌ام كه تنها يك راه وجود دارد كه براي تمامي كسب‌وكارها به كار مي‌آيد و اين راه پرسيدن پرسش‌هاي درست است. رويكرد ما بر سه فرض استوار است. اين گفته‌هاي رابرت سايمونز در پيش‌گفتار آخرين كتابش - هفت پرسش استراتژيك - است كه در سال 2011 منتشر شده است. براي ادامه مطلب به پيوند زير مراجعه كنيد.
[لینک]
دیدگاه · 1390/05/24 - 13:32 در استراتژی از حرف تا عمل · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
يك نياز ديگر كه بهتر است كه در اين اجتماع اضافه شود، امكان دعوت تمامي اعضاي اجتماع به يك گروه است. در حال حاضر تنها مي‌توان افراد دنبال شونده و دنبال‌كننده را به گروه دعوت كرد. در حالي كه بهتر است بتوان از بين ديگر كاربران نيز افراد را دعوت كرد.
2 دیدگاه · 1390/05/9 - 00:37 در بخش فنی وب سایت · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
فصل‌نامه مديريت پروژه در سال 1385، مقاله‌اي درباره دفتر مديريت پروژه و وظايف آن منتشر كرده است كه براي مرور وظايف آن مفيد است. هر چند پياده‌سازي دفتر مديريت پروژه با دشواري‌هاي فراواني همراه است، اما بي‌ترديد اولين گام آشنايي با وظايف اوليه آن است. با مراجعه به پيوند زير و پرداخت حق عضويت در مگ‌ايران مي‌توانيد به اين مقاله دسترسي داشته باشيد.
[لینک]
مسعود سلطاني
9k= مسعود سلطاني
استراتژي بدون تاكتيك دورترين راه براي رسيدن به مقصد است و تاكتيك‌هاي بدون استراتژي، غوغاهاي پيش از هزيمتند. سان تزو
دیدگاه · 1390/05/8 - 18:33 در استراتژی از حرف تا عمل · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
يكي از چيزهايي كه باعث سر در گمي افراد مي‌شود، تعريف‌هاي گوناگوني است كه از استراتژي مي‌شود. خيلي از اين تعريف‌ها در عمل به هيچ كاري نمي‌آيند و به خاطر سپردن آنها هم به دليل بي‌ارتباطي با كار واقعي بسيار دشوار است. مشكل ديگر، تضادهايي است كه اين تعريف‌ها با يكديگر دارند. مينتزيرگ اين تعريف‌ها را غيرمفيد مي‌داند و تنها فايده آنها را گذراندن درس استراتژي و يا پر صفحه كردن گزارش‌هاي مشاوران استراتژي مي‌داند. كتاب جنگل استراتژي كه به فارسي هم ترجمه شده است، درباره همين موضوع است و تمامي نحله‌ها و ديدگاه‌ها متفاوتي را كه در چند دهه اخير مطرح بوده است، در 10 مكتب طبقه‌بندي كرده است. اين كتاب آشنايي خوبي با استراتژي ايجاد مي‌كند. بايد توجه داشت كه هيچ يك از اين نحله‌ها به طور كامل كنار گذاشته نشده‌اند و هر يك ابعادي از استراتژي و يا نگاهي به استراتژي را پر رنگ كرده است. تمام اين نحله‌ها از برنامه‌ريزي تا كشف استراتژي تكويني در سازمان، هنوز وجود دارد. خواندن اين كتاب را به همه توصيه مي‌كنم.
1 دیدگاه · 1390/05/7 - 03:33 در استراتژی از حرف تا عمل · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
@aryanapm به نظر من ارسال مطالب به زبان انگليسي، جز در مواردي كه مي‌خواهيم به دلايلي به اصل متن ارجاع بدهيم، مناسب نيست و بهتر است كه تمهيدي براي عدم ارسال چنين مطالبي انديشيده شود. علتش هم اين است كه بيشتر اين مطالب كپي است و در بين چند ده مطلب فارسي خوانده نيز نمي‌شوند.
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
PMI گروهي غيررسمي درباره زنان در مديريت پروژه در Linkedin ايجاد كرده است كه همين مباحثي را كه در اين گروه مطرح مي‌شود، دنبال مي‌كند. كساني كه در Linkedin حضور دارند مي‌توانند عضو اين گروه بشوند. اين گروه كه WIPM (Women in Project Management معروف است. لينك اين گروه هم اين است.
[لینک]
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
يكي از دشواري‌هاي ارسال مطلب جديد اين است كه به هيچ عنوان امكان ايجاد پاراگراف را نمي‌دهد. براي همين نمي‌تواني به مطلب خود عنوان بدهي. مطلب خود را به صورت چند بند مجزا بنويسي و .... لطفا راهي براي حل اين مشكل بيابيد.
مسعود سلطاني
mASHYEKHI.jpg مسعود سلطاني
تدوين و پياده‌سازي استراتژي در شركت‌هاي ايراني يكي از دغدغه‌هاي اصلي مديران شركت بوده و بر توسعه ظرفيت‌هاي توليدي كشور نيز تأثير فوق‌العاده‌اي دارد. با وجود مطرح بودن استراتژي در سطح شركت و وقوف مديران به اهميت آن در پيشبرد اهداف سازمان، اين پرسش مطرح است كه چرا استراتژي در سازمان پياده نمي‌شود. براي يافتن پاسخ به دكتر علينقي مشايخي استاد دانشگاه شريف، مراجعه كرده و از ايشان علت اين ناكامي را جويا شديم.q
[لینک]
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
1. دعوت ديگران از طريق ايميل پاهو ممكن نيست. 2. وقتي نام گروه را استراتژي مي‌گذارم، اين خطا را مي‌‌دهد كه ساخت گروهي كه نام آن با برخي حروف مثل " آ " شروع مي‌شود، فعلا ممكن نيست. اما پيشتر دو گروه با حرف اول " ا " ساخته شده است.
مسعود سلطاني
425px-Alfred_Marshall.jpg مسعود سلطاني
اگر تمامي سرمايه‌ها و ابزارهاي فني موجود در جهان به يكباره دستخوش تباهي شوند، ولي خرد مديران در رده استراتژيك باقي بماند، جامعه دوباره در مدتي كوتاه شكوفا مي‌شود. آلفرد مارشال، اقتصاددان
[لینک]
دیدگاه · 1390/05/4 - 03:21 در استراتژی از حرف تا عمل · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
وقتي كلمه استراتژي را مي‌شنويم، اولين پرسشي كه در ذهن تداعي مي‌شود اين است كه اين موجود غريب چيست؟ وقتي سازماني مي‌گويد كه استراتژي دارد، چه چيزي دارد كه سازماني بدون استراتژي از آن محروم است. مثالي اين موضوع را روشن‌تر مي‌كند. فرض كنيد كه شما مدير يك پروژه هستيد و مي‌خواهيد استراتژيك عمل كنيد، چه مي‌كنيد؟ قرار است كه پروژه 11 ماه آينده راه‌اندازي شود. اگر اوضاع بر همين منوال پيش برود، خوش‌بينانه پروژه 18 ماه به طول مي‌انجامد. داشتن استراتژي به اين معناست كه شما اوضاع پروژه را از منظر داخلي، شرايط محيطي و برخي عوامل ديگر بررسي كنيد و مهم‌ترين مسايلي را كه بر روي زمان پروژه تاثير مي‌گذارد، شناسايي كنيد. اين موارد بايد حداكثر 3 يا مورد باشد. جوهره استراتژي در همين موضوع است، تمركز. اگر شما منابع محدود خود را بر روي 3 موضوع اهرمي موثر بر زمان پروژه متمركز كنيد و راهكارهاي متناسب با اين موضوع‌ها را نيز بر اساس قاعده تمركز بيابيد، استراتژيست هستيد و براي پروژه خود يك استراتژي توسعه داده‌ايد.
مسعود سلطاني
Effect-of-unrealistic-growth-targets.jpg مسعود سلطاني
تجربه من در زمينه تدوين استراتژي و تلاش براي ايجاد دفتر مديريت استراتژي نشان مي‌دهد مهم‌ترين عامل اين است كه شاخص‌هاي كنترلي ما به طور منظم و قابل اعتمادي در دسترس نيستند. مديران ارشد از سنجش شاخص‌ها و نظارت بر آنها حمايت نمي‌كنند، چرا كه تا حد زيادي عملكرد آنها را نيز بازتاب مي‌دهد. در صورت نرسيدن به اهداف، چه واكنشي مي‌‌خواهند نشان بدهند، منابع بيشتري در اختيار مديران عملياتي قرار بدهند؟ درباره پرداخت و ساير شيوه‌هاي جبران خدمت مديران و كارشناسان درگير تصميم متفاوتي بگيرند؟ يا اهداف را متناسب با عملكرد تغيير بدهند؟ به طور معمول راه سوم انتخاب مي‌شود. گاهي نيز سنگ بزرگي برمي‌داريم و مي‌خواهيم يك دستگاه عريض و طويل به نام دفتر مديريت پروژه درست كنيم. نتيجه‌اش مقاومت افرادي است كه اين سازمان جديد، قدرت آنان را محدود مي‌كند. بودجه‌ريزي بر مبناي اثربخشي جاي بودجه‌ريزي بر مبناي حجم فعاليت‌ها را مي‌گيرد و همين امر يعني شفافيت. چيزي كه بسياري از آن گريزانند و در برابرش مقاومت مي‌كنند.
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد