(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
مهندس عمران و فارغ التحصيل مديريت پروژه از استراليا / سابقه: مهندسان مشاور سازه،‌ توتال فرانسه و پتروباس استراليا

مشخصات

موارد دیگر
س نيك خواه
17 پست
مرد

دنبال‌کنندگان

(42 کاربر)

برچسب ‌های شخصی

 
س نيك خواه
س نيك خواه
تصویر ایرانی که صادرکننده نفت نیست . . . در صورت تحقق احداث 21 پالایشگاه تا پایان برنامه پنجم توسعه، روزانه 3میلیون و 800 هزار بشکه نفت خام ایران در این بخش مورد استفاده قرارخواهد گرفت که این امر ایران را از باشگاه صادرکنندگان نفت خارج خواهد کرد و این بدان معناست که ایران از اوپک خارج خواهد شد و البته به صادرکننده فراورده های نفتی بدل خواهدشد.... به قلم اذر جزايري http://www.naftnews.net/view-11123.html
2 دیدگاه · 1390/08/21 - 16:28 در نفت و گاز · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
س نيك خواه
س نيك خواه
با سلام، چند روز پيش مقاله اي خواندم درباره پيشنهاد اصلاح يكي از آيين نامه هاي برگزاري مناقصات كه توجه شما را به آن جلب مي كنم. اين مقاله براي عزيزاني كه عضو كميته هاي فني بازرگاني، كميسيون مناقصات و يا درگير مراحل ارزيابي فنـي - بازرگاني (مرحله دوم مناقصه) هستند مناسب و شايسته مطالعه است. به قلم آقاي غلامرضا صدري، روزنامه دنياي اقتصاد، 14 آبان 1390 http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=276471
1 دیدگاه · 1390/08/16 - 15:07 در قرارداد · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
س نيك خواه
س نيك خواه
با سلام، اين پيام رو به دو منظور ميگذارم اينجا، اول خبر رساني درباره يك پروژه مهم نفت و گاز در كشور كه به زودي (مرحله اي از آن) آغاز خواهد شد و همچنين معرفي فرصت شغلي براي متخصصان علاقمند و جوياي كار در اين صنعت: "عملیات حفاری فاز 19 پارس جنوبی بهمن امسال آغاز خواهد شد" منبع: نفت نيوز http://www.naftnews.net/view-12394.html
س نيك خواه
س نيك خواه
با سلام،‌ با توجه به مطالعه ديدگاههاي كاربران عزيز در گروه "قرارداد" ظاهرا بيشترين تعارضات و اختلاف نظر ها در "ديدگاه" هاي اين گروه رخ مي دهد. اينجانب اين تعارض ها را به فال نيك مي گيرم، چرا كه فرصتي براي اصلاح باور هاي غلط به وجود مي آورد و مي توانيم با مطرح ساختن ديدگاه خود در مقابل ديگر صاحب نظران، آن را در بوته نقد قرار داده بدون آنكه هزينه اي براي كارفرما داشته يا مورد بازرسي قانوني حسابرسان قرار بگيريم. رعايت اصول انتقاد و انتقاد پذيري در اين فضا توسط اعضاي، نكته قابل تحسين ديگر در فضاي حاكم بر اين گروه بوده است. با اين وجود مطالعه كارشناسي و بررسي پاسخ ها به جاي بيان كردن حدس و گمان شخصي مي تواند موجب غني تر شدن مطالب گردد. علاوه بر اين، صرف دقايقي براي مطالعه قبل از درج پاسخ و ديدگاه، موجب ايجاد عادت ارزنده اي مي شود كه مي تواند در كار و زندگي نيز مفيد واقع گردد. اين موضوع را شامل طرح سوال نمي دانم و طرح هرگونه سوال هرچند ساده يا پيچيده مورد استقبال خواهد بود.
س نيك خواه
س نيك خواه
با سلام به منظور تبادل نظر در خصوص متدولوژي هاي فاز هاي مطالعاتي و مهندسي در پروژه ها از تمامي صاحب نظران، دانش پژوهان و علاقمندان به اين زمينه دعوت و به آن عزيزان خوشامد مي گويم. ضمن تشكر از اساتيد بزرگوار آقاي مهندس غلامرضا صفا كيش، آقاي keith Critchett و آقاي Stephen Hartley اساتيد ارجمند من در زمينه مديريت مهندسي
س نيك خواه
س نيك خواه
بزرگي مي گفت: "زمان كمياب ترين منابع است‌ و اگر زمـان مـديـريـت نشـود، ‌هيـچ چيـز ديگـر مديـريـت نخواهـد شـد." پيتر دراكر
دیدگاه · 1390/05/7 - 12:20 در مدیریت زمان پروژه · 3 امتیاز + / 0 امتیاز -
س نيك خواه
س نيك خواه
برون سپاري، انواع قرارداد و انتخاب نوع پيمان، نقش بسيار مهمي در موفقيت پروژه ها دارد. از آنجا كه پرسش هاي اين بخش به تدريج به سمت EPC گرايش پيدا كرده و از مبحث نفت و گاز كمي دور شده است، بخش جديدي به نام قرارداد راه اندازي شده كه دوستان عزيز مي توانند نظرات مرتبط با EPC را در آن بخش مطرح فرمايند.
دیدگاه · 1390/05/7 - 12:00 در نفت و گاز · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
س نيك خواه
س نيك خواه
دوست عزيز آقاي فكري؛ به علت اينكه اين سوال را بار ها بيرون از اين فضا شنيده ام اجازه مي خواهم كه براي همه اعضاي گروه پاسخ بدهم: اين ديدگاه كه "به پيمان هاي EPC تعديل تعلق نمي گيرد" ديدگاه اشتباه و غلطي است. از لحاظ تعلق تعديل، پيمان EPC و سه عامله مانند يكديگر هستند و كارفرما طبق صلاحديد و قضاوت كارشناسي و ... به اين نتيجه مي رسد كه آيا تعديل را در اسناد بگنجاند يا خير. متاسفانه بسياري از كارفرما ها از روي عدم آشنايي با تعديل اين مهم را حذف مي نمايند و پروژه هاي ملي را با چالش روبرو مي كنند و براي پيمانكار چاره اي نمي ماند جز آنكه با از طرق ديگر، اين موضوع را جبران كند. به طور خلاصه؛ از لحاظ تعديل، EPC با ساير پيمان ها تفاوتي ندارد و مانند مابقي پيمان ها بسته به تصميم كارفرماست.
1 دیدگاه · 1390/05/6 - 09:47 در نفت و گاز · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
س نيك خواه
س نيك خواه
من با شخص محترمي مذاكره اي داشتم كه رشته دانشگاهيش مديريت هست و در همين زمينه در مركز معتبري در كشور مشغول تدريس هستند. ايشون اخلاق حرفه اي را "تعهد سازماني" تعريف مي كرد و توي دوره هاشون هم به همين شكل موضوع را مطرح مي كردند. وقتي براي ايشان اخلاق حرفه اي را توضيح دادم و بيان كردم كه اخلاق حرفه اي وسيع تر از تعهد سازماني هست، بعد از كمي مذاكره موضوع را با اشتياق پذيرفت و براي خودشون هم خيلي جالب بود و تشكر كرد. اما سالهاست كه اخلاق حرفه اي توي دوره هاي ((حداقل)) ايشون، محدود به تعهد سازماني تعريف شده. در حاليكه تعهد سازماني، بخشي از اين مبحث هست. البته نمونه هاي مثبت هم هست. اينجانب عقيده دارم تلاش در راه گسنرش اين مبحث، در سازمان ها اعم از پروژه اي و غير پروژه اي، خدمت بزرگي به جامعه خواهد بود.
س نيك خواه
س نيك خواه
اخلاق حرفه اي در صورت يادگيري و ... رفتارسازي باعث تسهيل خيلي از امور و حل بسياري از مشكلات مي شود. يكي از معضلاتي كه توي جامعه سازماني و اداري ما وجود داره عدم آشنايي بخش عظيمي از كاركنان سازمان ها با مباحث "اخلاق حرفه اي" هست. البته توي حيطه مديريت پروژه اين مبحث بهتر از ساير حيطه ها شناخته شده است و تمامي دوستاني كه PMP يا مدارك مشابه رو گرفتند به خوبي با اين مبحث آشنا هستند. ولي تعداد اين دوستان در جامعه بسيار عدد و درصد كوچكي است و اين موضوع در سطح جوامع حرفه اي ديگر، خيلي گمنام مانده. اگر اين مبحث، (اخلاق حرفه اي) را بتوان در ساير جوامع تخصصي گسترش داد و كاري كرد كه لا اقل كلياتش براي كارشناسان و مديران عزيز مطرح و ملموس بشود، بستري براي سطح بعدي (رفتار سازي) خواهد بود.
س نيك خواه
س نيك خواه
سلام دوستان،‌ من PMBOX مي دونم چيه ولي تا اونجا كه اطلاع دارم PMBOX ي كه من مي شناسم ارتباطي به مديريت پروژه نداره. شايد اطلاعات من ناقص باشه اما من تا الان توي مديريت پروژه به مبحثي در اين مورد برخورد نكرده ام. دوستان و اعضاي عزيز گروه اگر توضيح بدهند و بقيه كه استادند، اين بنده را اگر آگاه بفرمايند خيلي متشكر مي شوم.
دیدگاه · 1390/05/6 - 07:22 در P.M.BOX ·
س نيك خواه
س نيك خواه
دنباله پيام قبل: ... با توجه به اينكه موضوع، حقوقي مي شه و به دادگاه هم كشيده خواهد شد، بين سه عامل كارفرما، مشاور و پيمانكار مي توان گفت تعيين مقصر غير ممكن مي شود. البته هدف در دوره تصميم گيري نوع پيمان، تعيين مقصر بعـــــد از شكست نيست، هدف پيشگيري از شكست است و در پيمان EPC يك پارتي (يعني پيمانكار) مطلع هست كه تمامي تقصير هاي احتمالي در خصوص ضعف عملكرد متوجه اون هست و تمام مسئوليت ها متوجه يك شركت خواهد بود. دلايل ديگر هم هست كه ترجيح مي دهم نظر دوستان و اساتيد عزيز ديگه مطرح بشود.
س نيك خواه
س نيك خواه
در پاسخ به دوست عزيز آقاي فكري و تشكر از سوال خوبتون، البته EPC يكي از چندين نوع پيمان در اين صنعت هست ضمن اينكه در صنايع ديگر هم EPC به كار گزفته مي شه. چندين دليل موجب شده كه EPC‌ و پيمان هاي هم خانواده اش در صنعت نفت، گاز و پتروشيمي اينقدر محبوب بشوند و با اينكه انعقاد اين نوع پيمان، پيچيدگي بيشتري در مقايسه با مدل هاي متعارف پيمان داره ولي تا اين حد در نفت و گاز مورد استفاده قرار بگيره. يكي از دلايل اين هست كه در پروژه صنعتي، تضمين عملكرد performance guarantee بسيار مهم هست. به بيان ساده اين كه خيلي مهم هست كه نتيجه پروژه (مثلا پالايشگاه)‌ بعد از راه اندازي، عملكرد مورد نظر رو داشته باشه. عملكردي كه به خاطرش، تعريف، طراحي و اجرا شده. اگر اين پالايشگاه به صورت متعارف (مهندسي جدا از اجرا)‌ به مناقصه بره، و عملكرد مطلوب را نداشته باشه،‌ بسيار مشكل است كه مقصر را پيدا كنيم. با توجه به اينكه موضوع، حقوقي مي شه و به دادگاه هم كشيده خواهد شد، (محدوديت فضاي تايپ)
دیدگاه · 1390/05/5 - 08:38 در نفت و گاز · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
س نيك خواه
س نيك خواه
با سلام، من هم علاقه دارم لينك مربوط به آيين نامه اخلاق حرفه اي موسسه مهندسان استراليا را اينجا بگذارم. اكثر مديران پروژه را دوستان مهندس تشكيل مي دهند و مطالعه اين لينك مي تواند مفيد واقع شود. اين فايل با ذكر مرجع (مهندسان استراليا) قابل معرفي به دوستان ديگر است. http://www.engineersaustralia.org.au/shadomx/...ame=ieaust
دیدگاه · 1390/05/5 - 07:23 در اخلاق در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
س نيك خواه
س نيك خواه
با تشكر از سركار خانم كسري براي پرسش با ارزششان. دوستان پاسخ هاي دقيق دادند. مدير پروژه غالب وقت خود را صرف ارتباطات و يكپارچه سازي مي نمايد. "مابقي امور" هم كه البته بسيار مهمند، توسط "مابقي تيم" انجام مي پذيرد. مدير پروژه نتايج فعاليت ها را در قالب كتبي، شفاهي،‌ تلفني، الكترونيك و ... به اطلاع ديگران رسانده و گزارش/ابلاغ مي كند. مدير پروژه اكثر وقتش را صرف اين مي كند كه اطلاع مناسب را از منابع مناسب اخذ، و از طريق مدياي مناسب، در زمان يا موعد مناسب، در موقعيت مناسب به اطلاع افراد و ذينفعان مناسب برساند. البته هرگونه نقطه نظر اصلاحي دوستان موجب تشكر خواهد بود.
صفحات: 1 2
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد