(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
این گروه در ارتباط با مدلهاو سیستم های ارزیابی و عارضه یابی داخلی و خارجی به بحث و گفتگو می پردازد. ارزیابان مدیریت پروژه بر اساس OPM3 , PEM یا ...می توانند در این گروه سوالات خود را مطرح کنند.

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

 

ارزیابی و عارضه یابی پر..

گروه عمومی · 43 کاربر · 6 پست

ارسالهای ارزیابی و عارضه یابی پروژه

mehrdad hamidi
mehrdad hamidi
با سلام. سوالی که اینجانب با آن برخورد کردم مطرح می کنم. آیا مدلی برای ارزیابی عملکرد پروژه وجود دارد که بصورت کمی به ارزیابی عملکرد پروژه ها بپردازد؟ در واقع مدلی که با استفاده از یک سری شاخص، پروژه های یک سازمان را ارزیابی نموده و از بین آنها پروژه/پروژه های برتر را مشخص نماید. البته ابزار تحلیل پوششی داده ها تا حدی میتواند مفید باشد ولی به عنوان یک مدل مطرح نمی گردد. همانطور که می دانید مدلPEM یک مدل خودارزیابی بر اساس مدل EFQM بوده که ارزیابی را بصورت کمی انجام نمی دهد. چنانچه کتاب و یا مقاله ای در این زمینه دارید در صورت امکان لینک بدهید. با سپاس.
سلمان کاظم زاده
سلمان کاظم زاده
امروز چقدر مفید بودین؟ هیچوقت عملکرد شخصیتون رو ارزیابی می‌کنین؟ من سال‌ها بود که می‌خواستم این کار رو بکنم و دایما عقب انداخته بودمش. الان که این سیستم رو راه انداختم، به شدت ازش راضی‌ام. تو این سیستم شاخص‌هایی که برام مهم هستن و تحققشون از نظر من به معنی مفید بودنم هست رو همراه با امتیازهاشون مشخص کردم و هر روز بهشون مقدار می‌دم و مشخص می‌شه که تو اون روز مجموعا چقدر امتیاز گرفتم و به عبارت دیگه چقدر از روزم استفاده کردم.
[لینک]
حمید رضا نائینی
حمید رضا نائینی
فایل PDF ارائه شفاهی مقاله اینجانب با عنوان "گام های بکارگیری مدل بلوغ سازمانی مدیریت پروژه در سازمان های تولید محور با ساختار ماتریسی" در دومین کنفرانس مدیریت استراتژیک پروژه
[لینک]
دیدگاه · 1390/05/9 - 13:41 در ارزیابی و عارضه یابی پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
حمید رضا نائینی
حمید رضا نائینی
استاندارد OPM3
[لینک]
hossein radmehr
hossein radmehr
آنچه که پروژه ها را به حرکت بیشتر وامی دارد رقابت است . مدلهای بلوغ و تعالی این فضا را فراهم می کنند. هر چقدر این مدلها فراگیرتر و جهان شمول تر باشند طبیعتا می توانند معیار ازیابی مناسبی باشد. مدلهای ارزیابی که هم اکنون در دنیا فعال هستندOPM3 و PEM هستند که هر ساله جوایزه تعالی را به پروژه های برتر اهدا می کنند. در ایران هم جایزه ملی مدیریت پروژه که بر اساس PEM عمل می شود دو سالی است که اجرا می شود. مدل سفارشی شده دیگری هم به همت دوستان من در شرکت مدیریت توسعه پتروشیمی تهیه و برای ارزیابی و تعالی پروژه های نفت و گاز عمدتا مورد استفاده قرار می گیرد(با عنوان CPM3). در این گروه از دوستان درخواست می شود به مزایا و معایب مدلهای داخلی و خارجی اشاره کنند. ضمن اینکه کدام مدل تعالی برای ساختار پروژه های داخلی می تواند مفید باشد بحث دیگری است که می توان به آن پرداخت؟
حمید رضا نائینی
حمید رضا نائینی
امروزه خیلی از سازمان ها دریافته اند که بکار گیری اصول و مفاهیم مدیریت پروژه به تنهایی در اجرای پروژه های منفرد زمانی می تواند منجر به خلق مزیت و ارزش افزوده گردد که این پروژه ها همسو با استراتژی های سازمان قرار گیرند . به عبارت دیگر مدیریت یکپارچه و منسجم پروژه ها در قالب یک طرح و پورتفولیو دستیابی به اهداف کلان شرکت را میسر می کند . در این راستا استقرار فرآیند های مدیریت پروژه سازمانی راهگشا است . اما یک سازمان چطور می تواند درک کند که آیا فرآیند های مدیریت پروژه سازمانی بکار گرفته شده کافی است یا خیر ؟ از چه سطح از بلوغ برخوردار است ؟ نقاط قوت و ضعف آن کدام است ؟ و در صورتیکه به خواهد آن را بهبود دهد از چه راهکار های برتری باید الگو برداری کند ؟ مدل های بلوغ مدیریت پروژه ، بویژه مدل بلوغ سازمانی مدیریت پروژه [OPM3] برای پاسخگویی به این سوالات شکل گرفته اند .
دیدگاه · 1390/05/2 - 18:57 در ارزیابی و عارضه یابی پروژه · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد