(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
باکس مدیریت پروژه یا
Project Management Box -P.M.BOX-در نظر دارد تجربیات کاربردی خود را در زمینه های مدیریت پروژه سازمانی به ویژه پروژه های عمرانی ارائه دهد.

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

 

P.M.BOX

گروه عمومی · 51 کاربر · 6 پست
Soleimanifar
Soleimanifar
سوال: آیا می توان دسته کلی دیگری را برای نحوه پرداخت هزینه های اجرایی پروژه ها فرض کرد؟
دیدگاه · 1390/05/25 - 15:04 در P.M.BOX · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
Soleimanifar
Soleimanifar
به عنوان مطلع بحث، به نظر می رسد نحوه پرداخت هزینه های اجرایی پروژه ها را می توان به سه دسته کلی تقسیم نمود. دسته اول پروژه هایی هستند که با قیمت ثابت عرضه می شوند. یعنی به ازای انجام حجم و نوع مشخصی کار، مبلغ معینی پرداخت می شود. در این حالت لازم است شرایط پرداخت هزینه های کار اضافی و سایر تبصره ها بصورت مکتوب مشخص باشد. ممکن است به کار اضافی مبلغی اختصاص نیابد، یا با شرایط خاصی اختصاص یابد و ... . دسته دوم پروژه هایی هستند که دارای هزینه واحد ثابت هستند. به این معنی که این پروژه ها دارای حجم دقیق نبوده و در پایان پروژه، بر اساس میزان کار انجام شده مبلغی به مجری پروژه پرداخت می شود. شاید برخی معتقد باشند که این نوع پرداخت نیز از نوع قیمت ثابت است؛ اما معتقدم به دلیل تمایز موجود در ماهیت پروژه و نحوه هزینه کرد این پروژه ها، باید آنها را از نوع دیگری دانست. دسته سوم نیز شامل پروژه هایی است که مبنای پرداخت هزینه های اجرایی، میران هزینه کرد تیم اجرایی (مثلاً پیمانکار) پروژه است.
دیدگاه · 1390/05/25 - 15:04 در P.M.BOX ·
Fekri
Fekri
ببخشيد من يه سوال دارم من كاري ندارم هدفتون از ايجاد اين گروه چي بوده پ مخفف پيام م مخفف مصطفي ؟! ولي آقايوني كه عضو شدند ميشه بپرسم هدفشون چي بوده توي يه همچين گروهي عضو شدند ؟ قصد م فضولي نيست ولي به نظرم عجيب اومد !!{-36-}
دیدگاه · 1390/05/25 - 14:36 در P.M.BOX ·
پیام خوش طینت
پیام خوش طینت
کشور توسعه نیافته نداریم ،آنچه هست ضعف مدیریت است. پیتر دراکر
3 دیدگاه · 1390/05/6 - 17:44 در P.M.BOX · 5 امتیاز + / 0 امتیاز -
پیام خوش طینت
پیام خوش طینت
با سلام خدمت همه دوستان و استاد عزیز آقای نیکخواه، P.M.BOX صرفا نامیست که برای این گروه یا باکس انتخاب شده است. توضیحات بیشتر آنکه قسمت اول این نام از کلمات کلیدی Project Management،با توجه به موضوعیت محتوای مطالب گروه و همچنین شباهتی که با ابتدای نام های Payam (بنده) و Mostafa (دوست و همکار عزیزم ) به عنوان مدیران گروه دارند،انتخاب شده است و سپس کلمه باکس به آن اضافه شده است و در این گروه تلاش خواهیم داشت تجربیات هر چند اندک ولی کاربردی خود را در زمینه مدیریت پروژه سازمانی و برنامه ریزی و کنترل پروژه های عمرانی به منظور ارتقاء سطح مدیریت پروژه به بحث و تبادل نظر بگذاریم و از تجربیات سایرین بهره مند شویم .زیرا معتقدیم کشور توسعه نیافته نداریم ،آنچه هست ضعف مدیریت است.
3 دیدگاه · 1390/05/6 - 17:39 در P.M.BOX · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
س نيك خواه
س نيك خواه
سلام دوستان،‌ من PMBOX مي دونم چيه ولي تا اونجا كه اطلاع دارم PMBOX ي كه من مي شناسم ارتباطي به مديريت پروژه نداره. شايد اطلاعات من ناقص باشه اما من تا الان توي مديريت پروژه به مبحثي در اين مورد برخورد نكرده ام. دوستان و اعضاي عزيز گروه اگر توضيح بدهند و بقيه كه استادند، اين بنده را اگر آگاه بفرمايند خيلي متشكر مي شوم.
دیدگاه · 1390/05/6 - 07:22 در P.M.BOX ·
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد