(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
مسلّم و قابل تامل است که اخلاق در مديريت پروژه يکي از نواحی مغفول و الته مقفول مانده در کشور ماست. اینجا جاییست که شاید بتوان قدری بیشتر بدان توجه کنیم.

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

 

اخلاق در مدیریت پروژه

گروه عمومی · 64 کاربر · 19 پست

ارسالهای اخلاق در مدیریت پروژه

shahram halaj
shahram halaj
@ahmadi-sara سلام از دقت و توجه و یادآوری شما سپاسگزارم به شما پیشنهاد یا در واقع از شما خواهش میکنم که این موضوع را در سایت بنویسید تا توجه دیگران هم بیشتر جلب شود اصلا از آقای خوش اخلاق تشکر کنید هم شما و هم من و یک پویشی در جامعه مجازی راه بیفتد برای قدردانی از کسانی که با «آورده» میآیند و نه فقط با «حاجت». باز هم ممنون
دیدگاه · 1392/01/8 - 13:22 در اخلاق در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
سلام و احترام و ارادت و سپاس پيشنهاد مي كنم به همايش اخلاق حرفه اي جامعه مهندسان مشاوران برخورد فعالتري صورت بگيريد. اين همايش در ديماه برگزار خواهد شد. به علاوه سايت زير را معرفي مي كنم و اميدوارم در موارد آينده به جلساتي مثل انتخال كه در اين سايت معرفي شده استقبال بيشتري نشان بدهيم. لطفا به اين سايت مراجعه فرماييد http://pap.blog.ir/
[لینک]
دیدگاه · 1391/09/29 - 12:43 در اخلاق در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
از توجه و تلاش ارزنده و بجاي شما براي طرح اين بحث ارزنده سپاسگزارم
دیدگاه · 1391/09/22 - 15:19 در اخلاق در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
PMnotes_EDMF.jpg فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
در پیشنویس «چارچوب تصمیمگیری اخلاقی» مدیریت پروژه (Ethical Decision Making Framework یا PMI EDMF) که اخیرا منتشر شده؛ یک فرایند پنج مرحله ای ترسیم شده تا اتخاذ تصمیمات بر مدار اخلاق حرفه ای قرار داشته باشد. در آدرس زیر شرح بیشتری برآن نوشته ام.
[لینک]
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
نتايج برخي آمارهاي منتشره سالهاي پيش نشاندهنده آنست كه: يك هشتم كاركنان تحت فشارهاي احساسي ناشي از مصالحه و تسويه حسابهاي اخلاقي در محيط كار هستند. دو سوم آنها فشارها را به سرپرستان و همكاران منتقل مي‌كنند. مشاهده شده است كه يك سوم كاركنان رفتارهاي ضداخلاقي مانند دروغگويي، دشنام دادن، تبعيض گرايي و... دارند. نزديك به نيمي از كاركنان موارد مرتبط با اخلاق حرفه اي را گزارش نمي دهند و يك سوم آنها در برابرگزارش دادن مسايل اخلاقي، ترس تلافي شدن از سوي همكاران دارند.{-16-}{-51-}
[لینک]
دیدگاه · 1390/10/25 - 18:24 در اخلاق در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
بعنوان اولین سوال اخلاق در مدیریت پروژه (15 مرداد 90) : آیا شما ،بعنوان یک مدیر پروژه، آدرس یا ID (شناسه) افراد تیم پروژه تان را در فییسبوک یا دیگر اجتماعات اینترنتی از آنها درخواست می کنید؟چرا؟ (هدف : توضیحات شما در باب چرایی پاسختان است){-14-}{-37-}
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
لطفا اظهارنظر فرمایید {-23-} :...... یافتن پاسخ مناسب برای حل مسایل اخلاقی عموما سخت و وابسته به تجارب افراد و با نیم نگاهی به کدهای اخلاقی مقدور خواهد بود..... درصورتیکه این مقوله رو در جامعه حرفه ای خود مهم می شماریم باید قدری بیشتر به آن بیندیشیم.... از این به بعد سعی خواهم کرد هر دو هفته یکبار یک مساله اخلاقی رو که از منابع گوناگون به دست آورده ام یا تجربه شخصی بوده مطرح کنم تا پیرامون آن به بحص و بررسی بپردازیم..... پس شما هم مشارکت کنید چه در تعریف مساله چه در حل مساله و اظهار نظر.
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
به نظر شما کجاها یا بهتر بگویم چه نقاط تعارض و چالشی در برابر مدیر پروژه قرار دارد(یا می گیرد) که منشا بد اخلاقی حرفه ای یا از این دست موارد می شود؟
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
اعتقاد براین است که برای رسیدن به سطحی حداقل مناسب و پسندیده در اخلاق حرفه ای، مدیر پروژه باید در چهار جنبه یا خصوصیت از مدیریت پروژه اصرار و ممارست داشته باشد : 1- مدیریت ذینفعان با تاکید بر ایمنی و سلامتی همه افراد ذینفع و دخیل در پروژه. 2- مدیریت ریسک برای تمرکز بر یافتن منشا مشکلات و فرصتهای احتمالی در اجرای پروژه. 3- جامع نگری و مدیریت یکپارچه با دخالت و حضور در تمامی مراحل پروژه. 4- پاسخگویی و مسوولیت پذیری در برابر آنچه موظف و مسوول است.
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
جایی (در متنی آزاد برای انتشار، البته با مشخصات ناقص نویسنده یا منتشرکننده، مگر نام شخصی به نام Greg Vinci در تاریخ 24 May 1999) در رابطه با موضوع اخلاق در مدیریت پروژه؛ مثال جالبی آمده بود که : «کشتی تایتانیک علیرغم ادعای سازندگانش مبنی بر غرق ناشدنی بودن، غرق شد و عده بسیاری جان دادند. آنچه در آن ماجرا بیشتر از همه چیز تاسف آور و تراژیک بود نادرست بودن ادعا و غرق شدن کشتی نبود، بلکه آن بود که اگر به تعداد کافی قایق نجات در اختیار بود، آن همه تلفات انسانی حاصل نمی شد؛ و این درحالیست که بخاطر زیباتر شدن ظاهر کشتی تصمیم بر این شده بود که تعداد قایقهای نجات کمتر از حجم مورد نیاز لحاظ گردد.»
دیدگاه · 1390/05/8 - 23:27 در اخلاق در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
البته باید توجه کنیم که؛ از دیدگاه مهندسی سنتی ما بیشتر علاقمندیم که همه چیز را بصورت ساده و سیاه و سفید ببینیم و یک طرف را مسوول بدانیم؛ اما در مسایل اخلاقی باید این واقعیت را بپذیریم که اغلب موارد شامل درجات گوناگونی از خاکستری هستند. تصمیمات خارج از اخلاق حرفه ای همیشه برعهده و ناشی از عملکرد صرف پیمانکاران نیست؛ شاید کارفرما زمان کافی برای پیمانکار فراهم نکرده باشد یا پیمانکار را برای خدشه دار نشدن اعتماد مردم به خودش تحت فشار قرار داده باشد؛ در چنین حالتی هردوی پیمانکار و کارفرما دچار تصمیمگیری فاقد اخلاق حرفه ای شده اند.
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
بسیاری شرکتها به دنبال سودآوری هستند و به جرات می توان گفت که اغلب تصمیمات غیر اخلاقی در شرکتها ناشی از این علاقه برای بالابردن سود است. هنگامیکه پیمانکار در وضعیتی است که زیادتر از توانش قبول پیمان کرده یا در تحویل دادن اهداف پروژه قصوری دارد؛ از این جهت برای ذخیره کردن زمان یا صرفه جویی منابع از گوشه و کنار کار می زند یا از مواد و تجهیزات نامرغوب استفاده می کند؛ که اینها همه از حداقل نشانه های عملکرد فقدان اخلاق حرفه ایست.
س نيك خواه
س نيك خواه
من با شخص محترمي مذاكره اي داشتم كه رشته دانشگاهيش مديريت هست و در همين زمينه در مركز معتبري در كشور مشغول تدريس هستند. ايشون اخلاق حرفه اي را "تعهد سازماني" تعريف مي كرد و توي دوره هاشون هم به همين شكل موضوع را مطرح مي كردند. وقتي براي ايشان اخلاق حرفه اي را توضيح دادم و بيان كردم كه اخلاق حرفه اي وسيع تر از تعهد سازماني هست، بعد از كمي مذاكره موضوع را با اشتياق پذيرفت و براي خودشون هم خيلي جالب بود و تشكر كرد. اما سالهاست كه اخلاق حرفه اي توي دوره هاي ((حداقل)) ايشون، محدود به تعهد سازماني تعريف شده. در حاليكه تعهد سازماني، بخشي از اين مبحث هست. البته نمونه هاي مثبت هم هست. اينجانب عقيده دارم تلاش در راه گسنرش اين مبحث، در سازمان ها اعم از پروژه اي و غير پروژه اي، خدمت بزرگي به جامعه خواهد بود.
س نيك خواه
س نيك خواه
اخلاق حرفه اي در صورت يادگيري و ... رفتارسازي باعث تسهيل خيلي از امور و حل بسياري از مشكلات مي شود. يكي از معضلاتي كه توي جامعه سازماني و اداري ما وجود داره عدم آشنايي بخش عظيمي از كاركنان سازمان ها با مباحث "اخلاق حرفه اي" هست. البته توي حيطه مديريت پروژه اين مبحث بهتر از ساير حيطه ها شناخته شده است و تمامي دوستاني كه PMP يا مدارك مشابه رو گرفتند به خوبي با اين مبحث آشنا هستند. ولي تعداد اين دوستان در جامعه بسيار عدد و درصد كوچكي است و اين موضوع در سطح جوامع حرفه اي ديگر، خيلي گمنام مانده. اگر اين مبحث، (اخلاق حرفه اي) را بتوان در ساير جوامع تخصصي گسترش داد و كاري كرد كه لا اقل كلياتش براي كارشناسان و مديران عزيز مطرح و ملموس بشود، بستري براي سطح بعدي (رفتار سازي) خواهد بود.
س نيك خواه
س نيك خواه
با سلام، من هم علاقه دارم لينك مربوط به آيين نامه اخلاق حرفه اي موسسه مهندسان استراليا را اينجا بگذارم. اكثر مديران پروژه را دوستان مهندس تشكيل مي دهند و مطالعه اين لينك مي تواند مفيد واقع شود. اين فايل با ذكر مرجع (مهندسان استراليا) قابل معرفي به دوستان ديگر است. http://www.engineersaustralia.org.au/shadomx/...ame=ieaust
دیدگاه · 1390/05/5 - 07:23 در اخلاق در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
صفحات: 1 2
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد