(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
پژوهشگر و مشاور نظام فني و اجرايي با تمركز بر مناقصات و معاملات بخش عمومي. دانش‌آموخته‌ي 1374 از دانشكده‌ي فني دانشگاه تبريز (دولتي).

مشخصات

موارد دیگر
shahram halaj
halaj.blogfa.com/
83 پست
مرد

دنبال‌کنندگان

(16 کاربر)
 
shahram halaj
shahram halaj
بنا به درخواست شركت كنندگان محترم دوره جامع مناقصات موفق و قانوني به پيوست فايل آيين نامه تضمين براي معاملات دولتي را تقديم ميكنم.
[فایل]
دیدگاه · 1393/06/3 - 08:29 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
سلام. بنا به درخواست شركت كنندگان در دوره هاي آموزشي طراحي و مديريت مناقصات، با احترام به اين عزيزان (بويژه شركت كنندگان جدي و كوشاي دوره هاي هفته هاي اخير در استانهاي هرمزگان، بوشهر و خوزستان) براي دسترسي سريع به اطلاعاتي جمع و جور از مهمترين قوانين و مقررات برگزاري مناقصات كشور اين فايل را در دسترس علاقمندان ميگذارم:
[فایل]
دیدگاه · 1393/05/22 - 17:03 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
بسياري از ما خواجه نصيرالدين طوسي را فقط مهندس مي‌دانيم و 5 اسفند زادروزش را روز مهندس ناميده‌ايم. اما گفتني است كه ديروز 11 تير سالگرد پرواز جان نصير‌الدين طوسي را روز گفتگو نام نهاده‌‌ايم زيرا كه برخي اهل نظر نصير‌الدين طوسي را فيلسوف گفتگو ناميده‌اند. (ابراهيمي ديناني، غلامحسين. نصير‌الدين طوسي فيلسوف گفتگو. تهران. نشر هرمس) به مناسبت روز گفتگو، يك لينك از كانون گفتگو را برايتان درج مي‌كنم. كانون گفتگو برگزاركننده همايش روز گفتگو و كارگاههاي بازآموزي مهارتهاي گفتگو است در صورت صلاحديد اين لينك و اطلاعات اين كانون را به ديگر دوستان نيز هديه فرماييد
[لینک]
دیدگاه · 1393/04/12 - 17:42 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
فهم مشكل ما در حقوق مهندسي، واقعاً واضحتر از آن است كه نياز به مطالعات بسيار پيچيده داشته‌باشد. در حالي ساعتها روي كاهش يا افزايش ضريب i در فرمول قيمت تراشده‌ي مناقصات بحث مي‌كنيم كه اساساً توجهي به معيارهاي و روش ارزيابي فني-بازرگاني و آثار مالي اين معيارها نداريم. مشكل ما در حوزه‌‌‌هاي حقوق مهندسي، بنيادي تر از آن است كه به‌عنوان مثال در گرو اصلاح و تعميم ماده‌ي 183 قانون مدني يا اصلاح و تدقيق ماده‌ي 184 قانوني مدني باشد. مشكل بنيادي در ناديده انگاشتن حقوق اشخاص است. مشكل ما در ناچيز انگاشتن حقوق اشخاص و دانش و فن‌آوري پاسداشت و تأمين اين حقوق است. نبود حساسيت حقوقي كافي، نبود حساسيت لازم براي محافظت از حقوق اشخاص موجب مي‌شود كه حتي الفاظ حقوقي (كه مي‌تواند ابزاري شايسته براي تشريح و تأمين حقوق باشد) نيز به تشبثاتي بيهوده و مزاحم تبديل‌شوند. تشبثات مغلق و لفاظيهاي پيچيده، در غياب باور و حساسيت دروني پاسداشت حقوق، خود مي‌تواند به مانعي سخت و سنتي متصلب تبديل و موجب تضييع و فراموشي حقوق واقعي شود. اين موضوعي است كه در سخنراني شهرام حلاج در «الزامات قانوني در قراردادهاي ساختماني» مطرح ش
[لینک]
دیدگاه · 1393/04/12 - 12:41 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
شكلها، جداول و نمودارهاي مجموعه درس‌گفتارهاي بهبود مناقصات و معاملات دولتي (بخش عمومي) كه با رويكرد توجه به قواعد اصلي و بنيادي مناقصات تنظيم شد‌ه‌‌است جهت استفاده علاقمندان در اين بخش ارايه مي‌شود. نقد و نظر صاحبنظران ارجمند درباره‌ي اين مطالب موجب توسعه‌ي بحث و تعميق آنها مي‌شود و من به سهم خود از منشاركت‌كنندگان در بحث پيشاپيش قدرداني مي‌كنم.
[فایل]
1 دیدگاه · 1392/12/18 - 18:41 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
بسیار نکته جالبی است پیشنهاد می‌کنم سخنرانی دکتر عباس آخوندی در جامعه مهندسان مشاور را که به این موضوع اشاره کرده است را نیز بشنوید. حچم فایل بیش از آن بود که در اینجا بگنجد اما لینک آن را می‌گذارم. از نویسنده محترم یادداشت سرکار خانم یزدانی هم درخواست می‌کنم متن کامل نوشته خود را در بخش فایل یادداشت اضافه کنند چون به علت محدودیت گنجایش کاراکترها همه متن در یادداشت درج نشده است
[لینک]
دیدگاه · 1392/12/13 - 06:18 ·
shahram halaj
shahram halaj
يك لينك ديگر درباره سوابق اين بند محذوف
[لینک]
دیدگاه · 1392/12/3 - 14:59 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
ليبنكهاي قديمي تر درباره بند 19-3 كه تا بند 126 و تبصره 8 امسال براي تغيير نظام ارجاع كار و مناقصات و اجرا و مديريت پروژه ها آمد و سرانجام به محل مناسبتري احاله شد.
[لینک]
دیدگاه · 1392/12/3 - 14:58 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
روز اول نهمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه به موضوع بند 126 قانون بودجه 1392 مي پرداخت. من آن روز بسيار گرفتار بودم و نتوانستم در آن نشست شركت كنم. اما يك ساعت قبل از نشست زنگ زدم به آقاي فراهاني كه در اين باره صحبتي با ايشان بكنم. كه البته دور از انتظار نبود كه در آن هنگامه ايشان نتوانند موبايلشان را جواب بدهند. ... به هر روي اين بند ديگر در قانون وجود ندارد و ... اطلاعات بيتشر را در لينك زير ببينيد و بحث كنيد.
[لینک]
دیدگاه · 1392/12/3 - 14:53 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
لينك خبر كاملتر سومين هم‌انديشي سالانه‌ درباره‌ي قوانين، مقررات و فنون مناقصات
[لینک]
دیدگاه · 1392/11/10 - 07:35 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
سومين هم‌انديشي سالانه‌ درباره‌ي قوانين، مقررات و فنون مناقصات 8 و 9 بهمن در دانشگاه تهران برگزار شد مجموعه‌ي مباحث اين هم‌انديشي از تدوين مقررات تا آموزش اجرايي و از اجرا تا اصلاح آيين‌نامه‌ها و رويه‌ها را در بر مي‌گرفت و پيام اين دوره از هم‌انديشي‌هاي سالانه را مي‌توان در اين 3 عبارت بيان‌كرد: «بازگشت به قانون، بازگشت به اخلاق و بازگشت به مشاركت». وي اضافه‌كرد در اين هم‌انديشي كوشيديم كه با در نظر گرفتن هر 3 رويكرد اجرايي، نظارتي و تقنيني بتوانيم كارآمدترين تكنيكهاي اجراي مناقصات را با مشاركت يكديگر يا بيابيم يا بسازيم. نگرش ميان‌رشته‌اي، همراه گفت‌وشنود مهندسان، حقوقدانان و مسئولان مالي دستگاهها مي‌تواند دستاوردهاي تازه‌اي در هر يك از حوزه‌هاي فني، مالي و حقوقي و در هريك از وجوه مقرراتگذاري، اجرا و نظارت داشته‌باشد و آخرين دستاوردها را در معرض اطلاع، استفاده، نقد و ارتقا قراردهد. توانايي نقد مستمر (با تمام الزامات نقد مانند: دقت نقد، ادب نقد كردن، ادب نقد شنيدن و ...) و بهبود پياپي، درصورت فهم عميق لزوم تدريج و پايداري قابل حصول است.
دیدگاه · 1392/11/10 - 06:16 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
دكتر آخوندي در ميان مهندسان مشاور كشور سخناني گفت كه به نظر من بسيار كليدي و بنيادي بود. اما آنقدر كه پس از سخنراني از چند نفر از حاضران پرسيدم، به اندازه‌ي سخنرانيهاي ديگر به جان مخاطبان ننشسته بود. سخنان آقاي زنگنه در جاي خود بسيار ارزشمند بود. سخنان وزير نفت سخناني درست، شجاعانه و معطوف به نقد خويش بود، بويژه آنكه اين سخنان از زبان كسي بود كه در حد شناخت من پايبندي‌اش به اخلاق حرفه‌اي از بسياري كسان ديگر بيشتر است. متن اين دو سخنراني را مي‌توانيد در نشاني زير بشنويد
[لینک]
دیدگاه · 1392/10/26 - 06:37 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
سخنان آقاي آخوندي درباره‌ي «پارادايم ذهني مهندسان»، «توجه به تفاوت عمران با توسعه»، و بويژه «بيان تفاوت مهندس كارگزار و مهندس شهروند» و ... در جمع مشاوران كه (خواص جامعه‌ي مهندسي محسوب مي‌شوند) اينگونه فهم مي‌شود، در جمع عامتر مهندسان كه شامل پيمانكاران و سازندگان و ... باشد چگونه فهم خواهد شد؟ ما مهندسان چه زماني به سطح فكري و فرهنگي طرح‌شده در سخنان آقاي آخوندي خواهيم رسيد؟ فايل صوتي سخنراني به علت حجيم بودن اينجا نشد. اگر فرصت كردم متن نوشتاري را برايتان ارسال مي‌كنم. متن كامل نظر خودم در لينك زير است.
[لینک]
دیدگاه · 1392/10/19 - 16:25 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
گروه خوب محیط زیست در مدیریت پروژه در جامعه‌ی مجازی مدیریت پروژه، چندی پیش (1392/9/30) خبر نگران‌کننده‌‌ای را درج کرده بود مبنی بر اینکه طرح قانوني در مجلس در دست بررسی است که طبق آن شوراي برنامه‌ريزي استانها براي اتمام طرحهاي نيمه‌تمام مجاز باشند كاربري زمينهاي ملي را تغيير دهند و زمینها را به رايگان به برخی ادارات بدهند تا این اراضي به قيمت كارشناسي روز به متقاضيان بخشهاي خصوصي و تعاوني و پيمانكاران واگذار شود. ضمن جلب نظر همه‌ی دوستان محترم به این موضوع حساس، در اینجا گزارش مرکز پژوهشهای مجلس در این باره را درج می‌کنم. جای بحث و مشارکت دوستان در این بحث مهم، هنوز باز است.
[فایل]
دیدگاه · 1392/10/14 - 06:17 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
اصول کلیدی موفقیت در برگزاری مناقصات طرح ها و پروژه ها / كارگاه آموزشي دور روزه برگزاري فرايند ارجاع كار براي انتخاب پيمانكاران، مشاوران و تأمين كنندگان پروژه و نيز نحوه شركت در فرايند ارجاع كار و مناقصه و روشهاي فني و حقوقي برنده شدن. روش كار در كارگاه: كار گروهي، مشاركت شركت كنندگان در تمرين نقش مناقصه گزاران (كارفرمايان) و مناقصه گران (عوامل پروژه). محل و زمان: موسسه مديريت پروژژه آريانا در 2 روز پايان هفته جاري
[لینک]
دیدگاه · 1392/09/28 - 14:25 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
صفحات: 1 2 3 4 5
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد