(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
پژوهشگر و مشاور نظام فني و اجرايي با تمركز بر مناقصات و معاملات بخش عمومي. دانش‌آموخته‌ي 1374 از دانشكده‌ي فني دانشگاه تبريز (دولتي).

مشخصات

موارد دیگر
shahram halaj
halaj.blogfa.com/
83 پست
مرد

دنبال‌کنندگان

(16 کاربر)
 
shahram halaj
shahram halaj
كسي از خويش برون آيد و كاري بكند. در ميان گروهاي اين جامعه مجازي جستجو كردم. نشاني از محيط زيست نيافتم. گرچه مثل هر جستجويي شايد خطا در نحوه جستجو بوده باشد اما اگر واقعا نيست خوب است كسي كه صلاحيت دارد برخيزد و اين كار را بكند. من شخصا علاقه و شاعيد تعهدي در خويش احساس مي كنم اما حوزه كار جدي و اصلي من نيست. همين مناقصات را بتوانم درست و دقيق پيگيري كنم ارجح و اولي است. اما امروز روز خوبي است براي آنكه دوستان صاحب صلاحيت خود را به اين امر دعوت كنيم.
دیدگاه · 1392/02/2 - 12:09 · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
امزوز 2 ارديبهشت است، روز زمين پاك. پس بياييد اين فرصت را غنيمت بشماريم و به بهانه دوم ارديبهشت، روز زمين پاك كاري براي زمين و محيط زيست بكنيم. در واقع كاري براي خودمان بكنيم. مگر ما در بيرون محيط خود هستيم؟! كاري براي مخيط خودمان بكنيم. براي محيط زندگي خود. محيط زندگي ما شامل خانه ما، محيط كار ما، كارگاه و كارخانه و سايت ما، محيط پروژه ما و ... (متن كامل و با فونت گوياتر در لينك زير)
[لینک]
دیدگاه · 1392/02/2 - 11:50 · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
»ماشین مناقصات» چیست؟ این پرسش را قبلاً در جامعه‌ی مجازی مطرح کرده‌بودم با این امید که موجب توجه و تأمل علاقمندان به بهبود «مدیریت پروژه» در کشور بشود؛ توجه به نقش مناقصات در مدیریت پروژه و تأمل به لزوم نگرش سیستمی به فرایند مناقصات. «ماشین مناقصات» نامی است که برای جلب توجه به اجزای متعدد و مرتبط هر «مناقصه‌ی موفق و قانونی» انتخاب شده‌است. نگاه خود به این موضوع را در لینک زیر گذاشته‌ام. نقد و همفکری صاحبنظران می‌تواند این نگاه را بهبود و تکامل بخشد.
[لینک]
دیدگاه · 1392/02/1 - 22:51 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
درباره یادداشت اخیر گروه «طراحی و مدیریت مناقصات»: ویرایش قبلی گزارش «مشکلات مناقصات کشور» را قبلا در وبگاه جامعه مجازی مدیریت پروژه درج کرده بودم اما متاسفانه در گروه «طراحی و مدیریت مناقصات» وجود نداشت. گزارش اخیر, در گروه مناقصات هم قابل مشاهده است. این گزارش جدید یک محور افزوده دارد و 6 محور آن هم بازنگری یا دقیقتر بگویم بازنویسی شده است. فایل پیوست در زیر یادداشت مزبور PDF است. شکل متنی (Text) آن را هم در صورت تمایل میتوانید از لینک زیر بردارید.
[لینک]
دیدگاه · 1392/01/28 - 09:21 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
براي بهبود مناقصات كشور ... طی بحثها، مشاوره‌ها و ‌كارگاههاي آموزشي که اين پژوهشگر در این سالها داشته‌است، پرسشهای متعددی مطرح و بررسي شده‌است. از میان همه‌ی پرسشها، پرسش نخست اين است كه: مهمترین مشکلات مناقصات کشور چیست؟ در اینجا آخرین یافته‌ها (ویراینش 26 فروردین 92) در پاسخ این پرسش را درج میکنم: 1.ضعف اطلاع متصدیان مناقصات از قوانین و مقررات مربوطه (به‌عنوان نمونه: تا حدی که پس از سالها، هنوز خیال‌می‌کنند که این مقررات خرید به «کمترین قیمت» را لازم و کافی دانسته‌است.)، 2.ضعف دانش تخصصی تأمین و تدارکات (شاید بتوان گفت «مهندسی خرید»)‌ در میان کارکنان حوزه‌ی مناقصات بخش عمومی، ... 23.کاهش رواداری «خرید خدمات مشاوره با ‌روشQCBS» درحد رواداری «خرید دیگر محصولات با قیمت تراز‌شده» به‌عنوان اشکال برجسته‌ بر اثر عدم نگاه سیستماتیک در تدوین آیین‌نامه‌ها، 24.خروج «وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح»، به استناد جواز خروج «نیروهای مسلح» در تبصر‌ه‌ی ماده‌ی یک که شامل آن وزارتخانه نیست، 25.خدشه‌ی بنیادی دامنه‌ی شمول قانون به‌علت خروج نهادهای عمومی غیر‌دولتی ...
[فایل]
دیدگاه · 1392/01/26 - 21:46 در طراحي و مديريت مناقصات · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
آیا برای مناقصات وزارتخانه‌ها، بانکها، بنیادها، نهادها، شرکتهای دولتی و ... فقط و فقط یک قانون وجود دارد؟ آیا تنها قانون حاکم بر برگزاری مناقصات دستگاههای مناقصه‌گزار نامبرده، فقط «قانون برگزاری مناقصات» (مصوب 1383) است؟ نه. نيست. قانون برگزاری مناقصات آخرین مصوبه‌ی مجلس درباره‌ی برگزاری مناقصات نیست، در حالیکه بسیاری مجریان اینگونه تصور‌می‌کنند. توجه کنیم که در تمام مناقصات يادشده علاوه بر «قانون برگزاری مناقصات»(مصوب 1383) باید به «قانون اساسنامه‌ی هیأت رسیدگی به شکایت قانون برگزاری مناقصات» (مصوب 1388) نیز - قبل از هر قانون یا مقرره‌ی دیگری- توجه‌کرد. درواقع قانون اخیر در برخی موارد ناسخ و اصلاحیه‌ی «قانون برگزاری مناقصات» محسوب می‌شود. اما آیا می‌دانید در چه مواردی «قانون اساسنامه‌ی هیأت رسیدگی ...» «قانون برگزاری مناقصات» را نسخ و اصلاح کرده‌است؟ لازم است به این موارد توجه شود. این کار ضروری که خیلی هم وقت‌گیر نیست در بسیاری مواقع مغفول واقع‌ می‌شود. توضیح اینکه: می‌توانید متن «قانون اساسنامه‌ی هیأت رسیدگی ...» (که 13 ماده بیشتر نیست) را در لینک زیر هم مشاهده بفرمایید.
[لینک]
دیدگاه · 1392/01/18 - 12:08 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
دوستان ارجمندي كه به موضوع طراحي و مديريت مناقصات علاقه داريد! آيا مي‌دانيد «ماشين مناقصات» چيست؟ آيا تا به حال «ماشين مناقصات» را در اينترنت جستجو كرده‌ايد؟ اين تركيب به چه معني است و دنبال تأمين چه هدفي است؟
دیدگاه · 1392/01/17 - 12:39 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
@ahmadi-sara سلام از دقت و توجه و یادآوری شما سپاسگزارم به شما پیشنهاد یا در واقع از شما خواهش میکنم که این موضوع را در سایت بنویسید تا توجه دیگران هم بیشتر جلب شود اصلا از آقای خوش اخلاق تشکر کنید هم شما و هم من و یک پویشی در جامعه مجازی راه بیفتد برای قدردانی از کسانی که با «آورده» میآیند و نه فقط با «حاجت». باز هم ممنون
دیدگاه · 1392/01/8 - 13:22 در اخلاق در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
در میان آخرین پستهای این جامعه مجازی، لطفا به نحوه حضور و ظهور سرکار خانم لیلا آذری دقت کنید. ایشان با «آورده» ظاهر شده‌اند و نه صرفاً با «احتیاج». این شیوه می‌تواند برای همه اعضای محترم درس آموز باشد.
1 دیدگاه · 1392/01/7 - 11:47 · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
» ایام مبارک باد، از شــمـــا! مبارک شــمــــایید! ایام می‌آید تا به شــمــــا مبارک شود. » (مقالات شمس تبریزی. ﺗﺼﺤﻴﺢ و ﺗﻌﻠﻴﻖ ﻣﺤﻤﺪﻋﻠﻲ ﻣﻮﺣﺪ (ﺗﻬﺮان، ﺧﻮارزﻣﻲ، 1369 ): ص.636 و ﻧﻴﺰ وﻳﺮاﻳﺶ ﺟﻌﻔﺮ ﻣﺪرس ﺻﺎدﻗﻲ (ﺗﻬﺮان، ﻧﺸﺮﻣﺮﻛﺰ،1373 ): ص.42)
دیدگاه · 1392/01/4 - 10:45 · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
آيا ميدانيد ‹‹ ماشين مناقصات ›› چيست؟ آيا تا به حال ‹‹ ماشين مناقصات ›› را در اينترنت جستجو كرده ايد؟ اين تركيب به چه معني است و دنبال تأمين چه هدفي است؟
دیدگاه · 1391/12/23 - 17:19 · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
سلام. ما كجاب دنياي رو به توسعه ايستاده‌ايم؟ اصلا پروژه و پروژه‌كارها و مديريت پروژه به درد توسعه مي‌خورد؟ آيا مي‌توان توسعه را نير نوعي پروژه دانست و مسير آن را با مديريت پروژه بهبود دارد؟ اينها نكات جالبي است. به لينك زير سري بزنيد:
[لینک]
دیدگاه · 1391/11/28 - 11:00 · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
سلام@Farahani فكر مي كنم چه كار مي شود كرد كه فقط براي گرفتن و بردن به سايت جامعه مجازي سر نزنيم بلكه به اين هم فكر كنيم كه آورده اي در اين سايت و به اين جامعه بياوريم و بدهيم شايد روش امتياز دهي به نظرات را بايد توسعه داد بيشتر براي بردن سر ميزنيم تا مشاركت ان هم بردن از نوع كپسول و آمپول واقعا چقدر بستر ما با بستر دنياي توسعه يافته نيمكره غربي متفاوت است نه؟
1 دیدگاه · 1391/11/1 - 09:42 · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
آقای دیباجی ز اینکه فقط برای درخواستی به سایت سر نزده‌اید و یک آورده‌ای هم (لینک فیلیمی از وارن بافت) برای این میدان کار مشترک آورده‌اید بسیار خوشحال شدم و به سهم خودم از جنابعالی که اینگونه برخورد می‌کنید سپاسگزاری می‌کنم. @dibaji
دیدگاه · 1391/10/16 - 20:33 · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
از اینکه آقای دیباجی فقط برای درخواستی به سایت سر نزده‌اند و یک آورده‌ای هم (لینک فیلیمی از وارن بافت) برای این میدان کار مشترک آورده‌اند بسیار خوشحال شدم و به سهم خودم از ایشان و کسانی که مانند ایشان برخورد می‌کنند سپاسگزاری می‌کنم.
دیدگاه · 1391/10/15 - 01:36 · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
صفحات: 2 3 4 5 6
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد