(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
در اين گروه مباحث مربوط به مديريت دانش در پروژه و يا مديريت درس آموخته هاي پروژه مورد بررسي و تبادل نظر قرار مي گيرد

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

 

مدیریت دانش پروژه

گروه عمومی · 67 کاربر · 12 پست
مجید فراهانی
مجید فراهانی
انتشار کتاب تسهیم دانش در سازمانهای پروژه محور
[لینک]
3 دیدگاه · 1393/02/16 - 12:23 در مدیریت دانش پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
سلمان کاظم زاده
سلمان کاظم زاده
تربیت کارشناسان مدیریت پروژه یا فقط دیکته تئوری ها.................... ادامه مطلب رو می تونین از توی وبلاگم که تازه راه اندازیش کردم ببینین... http://mspm.blogfa.com/post/3
[لینک]
حمید رضا نائینی
حمید رضا نائینی
در پروژه ها عموما دانش صریح در مدیریت دانش از اولویت بیشتری برخوردار است به طور مثال بیشتر بخش های "راهنمای پیکره دانش مدیریت پروژه" بر راه حل جامع برای افزایش دانش صریح تاکید می کند به عنوان مثال اکثر فرآیند ها و راهکار های تعریف شده در این استاندارد از جمله منشور پروژه، بیانیه پروژه، ساختار شکست کار، برنامه مدیریت محدوده پروژه، موضوعات دانش صریح را تولید می کنند. اصولا پیکره دانش مدیریت پروژه در ذات خود هیچ فرآیند دانش ضمنی در نُه حوزه دانشی تعریف نکرده است.
[لینک]
دیدگاه · 1390/06/17 - 09:18 در مدیریت دانش پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
سلمان کاظم زاده
سلمان کاظم زاده
Project Planning a Step by Step Guide....
[لینک]
صادق روزبهي
صادق روزبهي
در بحث مدیریت درس آموخته های پروژه، ابزارهای مختلفی برای ثبت دانش مطرح می شود که ممکن است از پروژه ای به پروژه ای دیگر و با توجه به میزان بلوغ مدیریت پروژه در بین اعضای تیم پروژه، هر یک از این ابزارها کاربرد بهتری داشته باشد. هر یک از این ابزارها، معایب و مزایای خود را دارد که باید در هنگام انتخاب آن دقت کرد. زمان ثبت دانش در طول پروژه نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در پروژه ای که بنده به تازگی در فاز اجرایی آن وارد شده ام، سعی کردم تا برای خودم به صورت خودجوش! این درس آموخته ها را ثبت کنم. با توجه به مشغولیت های فراوانی که در طول روز داشتم، به این نتیجه رسیدم که بهترین روش برای ثبت درس آموخته ها این است که هر تجربه ای را ولو کوچک، در انتهای روز بصورت بسیار خلاصه در کمتر از دو پاراگراف ثبت کنم. برای این کار همیشه یک دفترچه در جیب خود دارم که به محض اینکه کمی فرصت پیدا می کنم تجربیات خود را در آن ثبت می کنم. در انتهای پروژه می توان این تجربیات را با طول و تفصیل بیشتری مدون نمود.
صادق روزبهي
صادق روزبهي
از همه دوستان عزیز خواهشمند است، در این گروه، علاوه بر بحث های تئوریک مربوط به مدیریت دانش و مدیریت درس آموخته ها، هرگونه تجریه و درس آموخته ای که از اجرای پروژه ها دارند و تصور می کنند که می تواند برای دیگران مفید باشد را مطرح کنند. در صورتیکه این تجربیات در خصوص پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت دانش باشد که چه بهتر. بسم الله. اولین تجربه را خود آغاز خواهم کرد.....
صادق روزبهي
صادق روزبهي
امروزه مدیریت دانش در سازمان دیگر نه به عنوان یک مزیت رقابتی بلکه به عنوان یک الزام سازمانی مطرح است. دنیای صنعتی امروز، جای سعی و خطا و تکرار اشتباهات (خود و دیگران) نیست. از این رو امروزه اغلب سازمان ها به دنبال بهره گیری بیش از پیش از مباحث مدیریت دانش در سازمان های خود هستند. این بحث در بین سازمان های پروژه محور از اهمیت دو چندانی برخوردار است. یکی از مهمترین دلایل این اهمیت در سازمان های پروژه محور، محدود بودن منابع مالی، انسانی، زمانی در پروژه از یک طرف و همچنین موقتی بودن سازمان پروژه از سوی دیگر است.
حمید رضا نائینی
حمید رضا نائینی
چالش های پیش روی مدیریت دانش در محیط پروژه
[لینک]
سلمان کاظم زاده
سلمان کاظم زاده
تو PMBOK دو جور برنامه هست: برنامه‌های مدیریتی (management plans ) و برنامه‌های کاری .........
[لینک]
حمید رضا نائینی
حمید رضا نائینی
امروزه اگرچه مدیریت پروژه توانسته با رویکردی برنامه ریزی شده و جامع نگر سعی در برطرف کردن بسیاری موانعی که تا پیش از وجود آن بر سر انجام پروژه ها بودند موفق شود، لیکن مدیریت پروژه بدون مدیریت دانش یا بدون اجرای کامل آن سبب انجام هزینه های چند باره و گاه خسارات جبران ناپذیری به پیشبرد پروژه می شود.
دیدگاه · 1390/05/6 - 00:12 در مدیریت دانش پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
حمید رضا نائینی
حمید رضا نائینی
مدیریت دانش از مفاهیم جدیدی است که سعی بر آن دارد تا با حفظ دانش تولید شده در سازمان و نگاهداشت تجربیات افراد از دوباره کاری ها و اشتباهاتی که ممکن است در مسیر یک پروژه جدید رخ دهند جلوگیری نماید. اما متاسفانه هنوز مدیریت دانش در بین تمام افراد و سازمان ها به صورت کامل جا نیافتاده است و همین مساله سبب آن شده تا بسیاری از تجارب ارزشمندی که در حین انجام پروژه ها در سازمان به وجود می آیند ثبت نشده و از بین بروند.
دیدگاه · 1390/05/6 - 00:10 در مدیریت دانش پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
محمود شعبان زاده
محمود شعبان زاده
اسم این گروه "مدیریت درس های آموختنی" است. درس آموخته ها، در واقع همان تجربیات افراد تیم هستند که در حین کار بدست می آورند. کسانی که در محیط های پروژه ای کار میکنند میدانند که درس آموخته ها ، بیش از هر چیزی ارزشمند هستند. اما در همه جای دنیا، ثبت و انتقال تجربیات، کار با ارزش و پر هزینه ای است.
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد