(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
مدیر پروژه های نرم افزاری از سال 1387 - کارشناس ارشد معماری سیستم های کامپیوتری- عضو انجمن مدیریت پروژه ایران

مشخصات

موارد دیگر
لیلا آذری
itpms.persianblog.ir
21 پست
زن

دنبال‌کنندگان

(35 کاربر)

برچسب ‌های کاربردی

#c
 
لیلا آذری
لیلا آذری
کتاب کانبان و اسکرام در کنار هم: گروهی از دوستان گرامی در انجن چابک ایران همت کردند و با کمک هم اقدام به ترجمه کتابی با عنوان “کانبان و اسکرام در کنار هم” نوشته هنریک کنیبرگ کردند.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
کتاب توسعه چابک در : این کتاب یک راهنمای جامع برای چابک سازی تیم­های نرم افزاری است. در کنار مطالب تئوری روی پیاده سازی آنها با استفاده از بهترین روش­ها و ابزارها تاکید شده است و شما را گام به گام وارد دنیای چابک می­کند. مباحث کتاب با رعایت پیش نیازها بیان شده اند و فردی که با برنامه نویسی مقدماتی به زبان C# آشنایی داشته باشد، به راحتی می­تواند از این کتاب استفاده کند.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
کن شوئبر و جف سادرلند مبدعین اسکرام برای جلوگیری از تحریف و دستکاری در اصل اسکرام اقدام به انتشار مستند جامعی کردند که در این مستند می توانیم اسکرام اصیل را دریابیم البته بدون هیچ تحریفی . منظور از تحریف اینکه ، هر کس بنابه سطح درگیری که با اسکرام داشته ، اقدام به انتشار مطالبی در این خصوص کرده است که مطالعین این متون اسکرام را از دید و سطح تجربه آنان دریافت کرده اند و شاید تجربه نفر منجر به دگرگونی در نحوه انجام اسکرام شود که به قولی اسکرام آنان اصیل نخواهد بود. پس پیشنهاد من این است اسکرام را با همین مستند دربیابید ، سپس هر گونه که دریافتید و خواستید اجرا نمایید . اما این راهنما مدت ها بود در زبان های مختلفی در دسترس بود و جای زبان فارسی خالی بود ، که بچه های انجمن چابک ایران اقدام به ترجمه و ارائه آن در سایت Scrum.org کرده اند.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
یکی از سوالات اصلی که در هنگام سوئیچ از روش های قدیمی به Scrum با آن مواجه می شویم Incremental بودن و یا Iterative بودن اسکرام است. به عبارت دیگر ما قرار است به کدامین روش کار کنیم ؟ Incremental یا Iterative؟
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
آموزش اسکرام به صورت کاملا تصویری و بسیار ساده و کاربردی فقط در 10 دقیقه! برای مشاهده به لینک مطلب مراجعه کنید.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
اسکرام یک فریم وورک توسعه نرم افزار از سری متدهای تفکرAgile می باشد. سکرام یک Framework یا فرآیند؟ مسئله این است در این موضوع کاملا بین متخصصان اسکرام دوگانگی وجود دارد. اشخاصی مانند کن شوئبر (مبدع اسکرام) دائما از لفظ فریم ورک استفاده می کنند و تاکید می نمایند که همه باید این مورد را قبول داشته باشند ولی بعضی دیگر از دوستان از لفظ فرآیند و یا متدولوژی برای اسکرام استفاده می کنند . با استناد به اصل اسکرام و تجربیات در این مورد می توان بیان کرد که فریم وورک عنوان مناسب تری برای اسکرام خواهد بود. شاید سوال پیش بیاید که خوب فریم ورک باشد , چه فرقی خواهد کرد ؟مایک کان می تواند تعریف خوبی برای شما ارائه دهد: اسکرام یک فریم وورک (چارچوب) می باشد. پس به جای اینکه اسکرام جزئیات دقیق و کاملی در مورد اینکه کارها در پروژه چگونه باید انجام شوند , بیشتر آن را به تیم واگذار می کند. این کار عملی خواهد بود زیرا تیم خواهد فهمید که چگونه به بهترین نحو مشکل خود را حل نماید. Mike Cohn Blog
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
دانلود کتاب اسکرام و XP ساده شده (به زبان فارسی) نوشته: Henrik Kniberg مترجم : اسد صفری
[لینک] [فایل]
دیدگاه · 1391/12/26 - 00:03 در مدیریت پروژه نرم افزاری · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
لیلا آذری
لیلا آذری
Agile بهترین روش مدیریت منابع انسانی (برنامه نویس ها)---- مدیریت منابع انسانی در پروژه های توسعه نرم افزار یکی از سخت ترین کارهای مدیر پروژه می باشد. شرکت های توسعه نرم افزار در ایران معمولا و اکثرا در مقوله مدیریت منابع انسانی با مشکل مواجه هستند. به همین دلیل است که اکثر برنامه نویس ها در محیط کاری خود احساس راحتی نمی کنند و همیشه عذاب می کشند و اکثرا فکر می کنند که در حال حیف شدن می باشند و باید در شرکت هایی مثل گوگل و یا مایکروسافت کار کنند .دلیل اینکه برنامه نویس در محیط کار احساس راحتی نمی کند بدلیل مدیریت اشتباه می باشد . مدیریت جوی را درست می نماید که برنامه نویس در آن جو نمی تواند نفس بکشد و همیشه دوست دارد در جای دیگری جز آنجا کار کند .برای اینکه بتوانیم برنامه نویس ها را از حالت رفع تکلیف خارج نماییم باید انگیزه و علاقه در آنها به وجود بیاوریم.Agile به ما کمک خواهد کرد که انگیزه لازم را در تیم توسعه ایجاد نماییم.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
برقرار کردن رابطه مناسب بین عملکرد و پاداش، بزرگترین رمز منحصر‌به فرد بهبود سازمان‌هاست. به انسان‌ها برای رفتار درست پاداش دهید و نتایج صحیح به دست آورید. کوتاهی در اعطای پاداش به رفتار درست احتمالاً منتج به نتیجه غلط می‌شود. این پیام ساده، بزرگترین اصل مدیریت است. ده نوع رفتار مهم را که هر مدیری باید به آنها پاداش بدهد چیست؟ و همچین ده نوع رفتار نامطلوب را که بیشتر سازمان‌ها به آنها پاداش می‌دهند کدامند؟ ده طریقه از بهترین راه‌های اعطای پاداش به کار خوب کدامند؟ چگونه یک مدیر ۱۰/۱۰ باشید؟؟؟؟؟ پاسخ سوالات و مطالب تکمیل تر در لینک پیوست.
[لینک]
دیدگاه · 1391/12/25 - 19:58 در منابع انسانی پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
لیلا آذری
لیلا آذری
ساختار شکست کار (WBS) یک پروژه نرم افزاری از نگاه انستیتو مدیریت پروژه آمریکا
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
بررسی علت شکست پروژه های نرم افزاری ... این مقاله به بررسی علل اصلی شکست پروژه‌های نرم‌افزاری می‌پردازد. رویکرد این مقاله پروژه‌های بزرگ نرم‌افزاری است ولی از آنجا که مسایل مطروحه مبتلابهِ تمام فعالیت‌های مهندسی می‌باشد، توجه به این مطالب برای عموم مهندسان مفید و مهم است. این مقاله پس از بررسی لزوم چنین بحثی به تبیین مصادیق شکست پروژه پرداخته سپس به طرح علل آن، که هدف مقاله است، می‌پردازد. نهایتاً با توجه به علل مطروحه به یک نتیجه‌گیری کلی می‌رسد. متن کامل مقاله را در لینک زیر بخوانید.
[لینک]
لیلا آذری
لیلا آذری
در نگرش سنتی، تغییرات داوطلبانه نیروی انسانی(شامل ترک شغل و جذب نیروی جدید)به عنوان عامل منفی در کارایی سازمان در نظر گرفته می شود. زیرا جذب نیروی جدید هزینه های اشکار و پنهان زیادی از قبیل هزینه جستجو و جذب، اموزش مجدد نیروی جدید و ناکارامدی های دوران نخست کارکرد را به سازمان تحمیل می کند. ولی باید توجه داشت که تغییر محدود نیروی انسانی در برخی سازمان ها یا برخی واحدهای خاص سازمان می تواند اثر بخش باشد.اثرات مثبت تغییر نیروی انسانی: 1- می توان کسانی را که کارایی کمی دارند از مجموعه سازمان حذف کرد. 2- فرصتی جهت ارتقا کارکنان پدید می آید زیرا خالی شدن برخی پله های نردبان مدیریت باعث می شود کارکنان شایسته به پله های بالاتر ارتقا پیدا کنند. 3- می تواند به افزایش تعارض وظیفه ایی منجر شود که این خود، تطبیق پذیری، نواوری و انعطاف پذیری کارکنان را افزایش می دهد. تیم هایی که دچار تعصب، رکود و توقف شده اند را گاه می توان، با تغییر تعدادی از اعضای تیم دوباره فعال کرد. 4- می تواند موجب کاهش هزینه نیروی انسانی گردد.سازمان های بزرگی نظیر مایکروسافت و جنرال موتور و ... استراتژی تغییر نیروی خاصی دارند
2 دیدگاه · 1391/12/18 - 11:26 در منابع انسانی پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
لیلا آذری
لیلا آذری
بعضی انسان ها ذاتا بازیگران خوبی برای کار تیمی نیستند. این افراد تنهایی را ترجیح می دهند و یا علاقمندند که به خاطر موفقیت های فردی شان، ارج نهاده شوند. انسانها برای اینکه بتوانند به عنوان عضو یک تیم، کارایی خوبی داشته باشند باید از توانایی برقراری ارتباط صریح و صادقانه برخوردار بوده و آمادگی کافی داشته باشند تا از اهداف فردی در مقابل موفقیت گروهی صرفنظر کنند. برخی از گزینه ها که مدیران می توانند به منظور تقویت روحیه تیمی و تغییر انگیزه فردی به انگیزه تیمی استفاده کنند بدین شرح می باشد:1- انتخاب: در زمان استخدام، علاوه بر توجه به نیازهای تخصصی کار، بکوشید از توانایی شخص داوطلب، از ایفای وظایف تیمی اطمینان حاصل کنید 2- آموزش: تعداد بسیار زیادی از کسانی که همواره برای موفقیت فردی تربیت شده اند با آموزش کافی می توانند به بازیگران خوبی برای کار تیمی تبدیل شوند 3- پاداش: سیستم پاداش، باید به گونه ایی اصلاح شود که به جای رقابت فردی، تلاش گروهی را مورد تشویق قرار دهد.
5 دیدگاه · 1391/03/2 - 17:25 در منابع انسانی پروژه · 3 امتیاز + / 0 امتیاز -
لیلا آذری
لیلا آذری
معمولا برای ارزیابی کارایی یک کارمند، فرمول ارتباط متقابل میزان توانایی و انگیزه را بکار می برند. اگر هر کدام از این دو المان توانایی و انگیزه، در کارمندی دارای کاستی باشد، بر روی کارایی او تاثیر منفی خواهد گذاشت. ما باید "فرصت" را نیز در فرمول دو بخشی بالا ضرب کنیم. اگر چه ممکن است فردی انگیزه و توانایی بالایی داشته باشد، اما ممکن است موانعی در راه رسیدن به کارایی لازم وجود داشته باشد. وقتی می خواهید به این سوال پاسخ بدهید که "چرا کارمندان به آن حد از کارایی که شما انتظار دارید نرسیده اند" به محیط کاری آنها نگاه دقیق تری بیاندازید. از خود بپرسید آیا کارمند دارای تجهیزات، ابزار و مواد لازم است؟ آیا محیط سازمان امکانات کافی برای حمایت از عملکرد کارمند دارد؟ آیا او از شرایط کاری مود علاقه اش، همکاران مساعدت کننده، مقررات و رویه های حمایت کننده، اطلاعات کافی برای تصمیم گیری، زمان کافی برای انجام کارها بهره مند است؟ اگر نیست، مطمئن باشید که کارایی او لطمه خواهد خورد.
لیلا آذری
لیلا آذری
مدیریت و شرایط فرهنگی - فرهنگ به دو طریق می تواند بر شیوه مدیریت تاثیر بگذارد. اول آنکه به ترجیحات و ارزشهای رهبر شکل می دهد و دوم اینکه رفتارهای مورد قبول از سوی زیردستان را تعیین می کند.شما همواره محدود به شرایط فرهنگی محیط خود و نیز شرایطی که زیردستان از شما انتظار دارند هستید. بسیاری از مدیرانی که از تطبیق شیوه خود با پس ضمینه فرهنگی کارمندان غافل هستند در رهبری خود شکست می خورند.
دیدگاه · 1391/02/13 - 18:46 ·
صفحات: 1 2
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد