(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
Public Procurement & Contracting
تدارك و معامله بخش عمومي تخصص ميان‌رشته‌اي و متكي به علوم كاربردي مختلف است كه بايد در يك سامانه به آنها پرداخت. اين تخصص در كشور مااهميت مضاغفي مييابد.

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

 

طراحي و مديريت مناقصات

گروه عمومی · 10 کاربر · 62 پست

ارسالهای طراحي و مديريت مناقصات

shahram halaj
3PhaseHalaj920815.png shahram halaj
روش برگزاري مناقصه‌ي سه‌پاكتي ساده: مناقصه‌ي «معاملات بزرگ بخش عمومي» الزاماً بايد با روش «سه‌پاكتي» برگزار‌شود. ساده‌ترين شكل آن چنين است كه: پس از دريافت پيشنهاد همه‌ي علاقمندان، «كميسيون مناقصه» بايد پاكت كل (طبق قانون: پاكت حاوي هر 3 پاكت «الف»، «ب» و «ج») هريك از داوطلبان (مناقصه‌گران) را باز‌كند و پس از گشايش پاكت «الف» آنان و بررسي تضمينشان، بلافاصله پاكت «ب» تمام مناقصه‌گراني كه توانسته‌‌باشند تضمين كافي ارايه‌كنند را نيز باز‌كند. در چنين مناقصه‌‌اي كميسيون بايد در همان جلسه، «مرغوبيت» موردتعهد مناقصه‌گران را نيز براساس اوراق و مستندات ارايه‌شده در پاكتهاي «ب»ِ بازشده بررسي‌كند و اگر تعهدِ «مرغوبيت» هر پيشنهاد را از نظر شكلي و محتواييْ كافي‌(ترغيب‌كننده) بداند، «رغبت» خود براي گشايش پاكت «ج» و كشف «قيمت» آن پيشنهاد را بلافاصله مستند و عملي بسازد. يعني: مناقصه‌گزار موظف است پاكت «ج» هر مناقصه‌گري كه ... (به علت محدوديت كلمات اين محل، متن كامل در وبگاه زير درج شده است).
[لینک]
1 دیدگاه · 1392/08/25 - 11:09 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
در مسير پيشبرد پروژه‌ي استفاده‌ي موثر از «قوانين و مقررات برگزاري مناقصات» در «مديريت پروژه»، يكي از ايده‌هاي اساسي عبارت است از تأسيس و توسعه‌ي «دفاتر راهبري مناقصات» در سازمانها. اين ايده بسيار شبيه ايده PMO است و با توجه به اهميت قوانين و مقررات مزبور در كشور ما و حساسيت اين بحث، به‌خوبي مي‌توان از اصول و روشهاي PMO در توسعه‌ي ايده‌ي BMO يعني Bidding Management Office استفاده كرد. درخواست يا يادداشت آقاي محمد حسين افشار از اين منظر برايم جلب توجه كرد و از آنجاكه در پيشبرد پروژه‌ي پيشگفته، پيگير اين موضوعات هستم، اطلاعي داشتم درباره‌ي يك دوره‌ي حضوري PMO كه ليتك آن را براي ايشان و بقيه‌ي علاقمندان مي‌گذارم. البته من خودم از حضور در اين دوره محروم هستم، چون درست در همان روز ير موسسه عالي آموزش و پژوهش در مديريت و برنامه‌ريزي يك برنامه براي خودم از قبل تنظيم شده‌است. اميدوارم شما برويد و بهره ببريد.
[لینک]
دیدگاه · 1392/08/2 - 18:48 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
به‌عنوان دانشجوي علوم كاربردي مناقصات يافته‌هايم را فقط در 4 جا (به 4 روش) ارايه و منتشر مي‌كنم: 1- گزارشهاي مركز پژوهشهاي مجلس، 2- نشريه‌ي زمين سازه، 3- وبلاگم (لينك زير). 4- گروه طراحي و مديريت مناقصات (در «جامعه‌ي مجازي مديريت پروژه») يك روش ارايه يا انتشار محدود هم هست كه بيان نظرات و يافته‌هايم از «زبان خودم» و در كارگاههاي آموزشي (يا به‌صورت عمومي يا به‌صورت اختصاصي سازمانها) است. خلاصه: هرچه به حقير و دريافتهاي محدود و تلاشها يا كارهاي ناچيز بنده مربوط باشد، در 4يا5 مجراي فوق‌الذكر درج و ثبت مي‌شود و نه بيشتر.
[لینک]
2 دیدگاه · 1392/07/27 - 18:32 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
گزارش مرکز پژوهشهای مجلس درباره‌ی مفهوم و روش صدور رأی در هیأت رسیدگی به شکایات قانون برگزاری مناقصات با این عبارات آغازمی‌شود: « فرایندی که طی آن، هر دستگاه بخش عمومی - به‌منظور دستیابی به خدمت یا کالای مورد‌نیاز - در مقام کارفرما یا طرف اول معامله، به شناسایی و انتخاب طرف دیگر «معامله‌ی برآورنده‌ی نیاز دستگاه» می‌پردازد «ارجاع کار» نامیده‌می‌شود و ... » اما نکته مهم و قابل توجه آن است که در گزارش يادشده (شماره‌ی 10497) اضافه می‌‌شود: « علی‌الاصول هر کارپذیر یا طرف معامله‌ی بخش عمومی، به‌خاطر تأمین محصول (کالا یا خدمت) مورد‌نیاز کارفرما انتخاب ‌‌می‌شود؛ بنابراین باید شرایطی متناسب این انتخاب داشته ‌باشد. متقابلاً کارفرما برای انجام درست «فرایند ارجاع کار» باید قابلیتهایی را دارا باشد. اهم این قابلیتها عبارتند از: دانش تعیین شرایط لازم، قدرت تشخیص و ارزیابی این شرایط در اشخاص (داوطلبان) مختلف و سرانجام توان ارزیابی کالا یا خدمت پیشنهاد‌شده ». اين يعني: توجه به شایستگی‌ها و توانایی‌های ضروری کارفرمایان بخش عمومی. شرح و بسط موضوع در نشاني زير است و فايل گزارش نيز پيوست است.
[لینک] [فایل]
دیدگاه · 1392/07/27 - 16:39 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
ظرفيت¬هاي بسياري در قوانين مربوط به اجراي پروژه¬ها و نحوه توزيع آنها وجود دارد كه بخش خصوصي –شاید به دلیل نداشتن شناخت و تشخیص و برنامه‌ی استراتژیک- به¬جاي پافشاري بر اجراي اين قوانين، به آنها حمله كرده و فضاي قانون¬گريزي بيشتر بخش عمومي را فراهم كرده است. نمونه¬اي از اين ظرفيت¬ها¬، «قانون برگزاري مناقصات» است كه علاوه بر الزام به مستندسازي و اطلاع¬رساني مناقصات، پس از دهه¬ها و بلكه صده¬ها، دستگاه¬ مناقصه¬گزار را مكلف كرده كه قبل از انعقاد قرارداد، براي تأخير در ايفاي تعهدات خودش خسارت تعيين كند.طبق قانون برگزاری مناقصات امتناع از اين كار، قابل پيگيري است. در همین میزگرد خانم فرهنگی از گریز بخش عمومی از قوانین و برخوردهای تبعیض آمیز گفتند، آقای طبیب‌زاده از فضای کاملاً یکطرفه‌ی قراردادها گفتند و اقای ریاضی هم از عدم تأمین منابع مالی. یکی از طرقی که همه‌ی اینها قابل‌پیگیری بوده‌است، استفاده از ظرفیتهای «قانون برگزاری مناقصات» است که در سال 1381 در مجلس ششم تدوین و تصویب‌شد. با این وجود، بیش از یک دهه است که بخش خصوصی بیشتر به «انکار» پرداخته‌است به جای «استفاده».
[لینک]
دیدگاه · 1392/07/11 - 03:38 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
«ارزيابي کيفي مناقصه‌گران» يكي از تأسيسات حقوقي (ابداعات) «قانون برگزاري مناقصات» است كه بر اثر برخود نامناسب تبديل شده است به يك معضل جديد. براي کار تخصصي در حوزه‌ي مناقصات کشور و ساماندهي اين حوزه، لازم است حواسمان را جمع‌کنيم تا: در برابر محتمل‌ترين آفات، بيشترين مراقبت را به انجام‌رسانيم. در «ارزيابي کيفي» و «ارزيابي فني-بازرگاني»، چقدر با چارچوبهاي توسعه‌يافته (به نحوي دروني‌شده و نه‌ نمايشي) رفتار مي‌کنيم؟ چقدر به «تحليل مستقل و منسجم» (و نه «تحليل عاريتي و چهل‌تکه») و چقدر به «نظريه‌ي سيستمها» يا «رديابي مفهومي و تاريخي پديده‌ها» پايبند هستيم؟ از اوّل مشخص‌کنيم که از کدام «ارزيابي کيفي مناقصه‌گران» صحبت مي‌کنيد؟ «ارزيابي کيفي» با چه هدفي؟ با چه هزينه‌اي؟ با کدام دليل فني؟ متکي به کدام نظريه‌ي مالي و کدام ادله‌ي حقوقي؟ با چه ميزان حوصله؟
[لینک]
2 دیدگاه · 1392/06/16 - 13:54 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
هر دم از اين باغ، بري ميرسد!! شما هم بخوانيد. شايد نظري هم داديد.
[لینک]
دیدگاه · 1392/05/26 - 17:37 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
گويا آنچه اين روزها مي شنويم بوي خوش سازمان معتبر مديريت و برنامه ريزي است كه همراه نسيمي مي آيد. اما براستي اين نسيم است يا باد؟ آيا ما بيشتر دنبال بادها هستيم؟ و آيا اين هم باد است و بايد چارشاخ برداشت و نان فرداي خود را چارشاخ زد؟ اين چيست؟ آيا مديريت پروژه هاي تملك داراييهاي سرمايه اي ساماني بهتر خواهد يافت؟ آيا فاصله عملي نظام فني و اجرايي كشور با حرفهاي پيشرو و مديريت پروژه كاهش خواهد يافت؟ چگونه؟
[لینک]
دیدگاه · 1392/04/19 - 14:11 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
نشست و سخنرانی دکتر سریع‌القلم در انجمن صنفی پیمانکاران با نام فرهنگ و کارآمدی و با همت موسسه تحقیق و توسعه‌ی صنعت احداث برگزارشد.
[لینک]
دیدگاه · 1392/04/13 - 11:19 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
چندی پیش (دوم اردیبهشت: روز زمین پاک) از جای خالی محیط زیتست در جامعه‌‌ی مجازی مدیریت پروژه نوشتم. خوشبختانه در این مدیت گروه »محیط زیست در مدیریت پروژه» در جامعه‌ی مجازی راه اندازی شده‌است. این رخداد ارزنده را به تمام همراهان تبریک می‌گویم. به‌عنوان متولی گروه مناقصات، مناقصه را از این حیث مهم می‌دانم که به تناسب هرینه و فایده می‌کوشد. چنانکه بهینه‌‌سازی هزینه/فایده شاخص دایمی همه‌ی فعالیتهای ما است. از نظر من كيفيت جامع، دربرگيرنده‌ي مقدار تحقق اهداف، زمان تحقق، قابليت اطمينان و قابليت دسترسي است. هزينه‌‌ها نيز شامل هزينه‌هاي مستقيم مالي و زيست‌محيطي است. محیط زیست که محیط و حاکم بر زندگی ماست، پارامتری مهم در تعلقات و اشتغالات حرفه‌ای ما هم هست. گزينش عوامل طرح يا اصطلاحاً «ارجاع كار» از نقاط كليدي پيش‌برد طرح است و رایجترین و با سابقه‌ترین راه گزينش عوامل، «برگزاری مناقصات» و یکی از هزینه‌ها «هزینه‌های زیست‌محیطی» پروژه.
دیدگاه · 1392/02/29 - 22:12 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
آيا تا كنون توجه كرده‌ايد كه: عبارت «نصاب معاملات متوسط» در آیین‌نامه‌های اجرایی قانون برگزاری مناقصات همراه ابهام و محل ایراد است. بارها و به‌طرق گوناگون این ابهام و تردید ابراز‌شده است که: آیا منظور از «نصاب معاملات متوسط»، کمترین مبلغ معاملات متوسط است یا بیشترین آن؟ نظر من اين است كه: نصاب «دامنه» نیست؛ نصاب «مرز» است. ... در حوزه‌ی مقادیر و به‌ویژه مبالغ، نصاب هر وضعیتی، جایی است که از آنجا به بالا آن وضع موضوعیت می‌يابد. اين موضوع را مدتي قبل طی مقاله‌ای در روزنامه‌ی وزین دنیای اقتصاد بحث كرده‌ام. متن آن را در لينك پيوست مي‌توانيد ببينيد.
[لینک]
دیدگاه · 1392/02/18 - 12:16 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
»ماشین مناقصات» چیست؟ این پرسش را قبلاً در جامعه‌ی مجازی مطرح کرده‌بودم با این امید که موجب توجه و تأمل علاقمندان به بهبود «مدیریت پروژه» در کشور بشود؛ توجه به نقش مناقصات در مدیریت پروژه و تأمل به لزوم نگرش سیستمی به فرایند مناقصات. «ماشین مناقصات» نامی است که برای جلب توجه به اجزای متعدد و مرتبط هر «مناقصه‌ی موفق و قانونی» انتخاب شده‌است. نگاه خود به این موضوع را در لینک زیر گذاشته‌ام. نقد و همفکری صاحبنظران می‌تواند این نگاه را بهبود و تکامل بخشد.
[لینک]
دیدگاه · 1392/02/1 - 22:51 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
درباره یادداشت اخیر گروه «طراحی و مدیریت مناقصات»: ویرایش قبلی گزارش «مشکلات مناقصات کشور» را قبلا در وبگاه جامعه مجازی مدیریت پروژه درج کرده بودم اما متاسفانه در گروه «طراحی و مدیریت مناقصات» وجود نداشت. گزارش اخیر, در گروه مناقصات هم قابل مشاهده است. این گزارش جدید یک محور افزوده دارد و 6 محور آن هم بازنگری یا دقیقتر بگویم بازنویسی شده است. فایل پیوست در زیر یادداشت مزبور PDF است. شکل متنی (Text) آن را هم در صورت تمایل میتوانید از لینک زیر بردارید.
[لینک]
دیدگاه · 1392/01/28 - 09:21 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
براي بهبود مناقصات كشور ... طی بحثها، مشاوره‌ها و ‌كارگاههاي آموزشي که اين پژوهشگر در این سالها داشته‌است، پرسشهای متعددی مطرح و بررسي شده‌است. از میان همه‌ی پرسشها، پرسش نخست اين است كه: مهمترین مشکلات مناقصات کشور چیست؟ در اینجا آخرین یافته‌ها (ویراینش 26 فروردین 92) در پاسخ این پرسش را درج میکنم: 1.ضعف اطلاع متصدیان مناقصات از قوانین و مقررات مربوطه (به‌عنوان نمونه: تا حدی که پس از سالها، هنوز خیال‌می‌کنند که این مقررات خرید به «کمترین قیمت» را لازم و کافی دانسته‌است.)، 2.ضعف دانش تخصصی تأمین و تدارکات (شاید بتوان گفت «مهندسی خرید»)‌ در میان کارکنان حوزه‌ی مناقصات بخش عمومی، ... 23.کاهش رواداری «خرید خدمات مشاوره با ‌روشQCBS» درحد رواداری «خرید دیگر محصولات با قیمت تراز‌شده» به‌عنوان اشکال برجسته‌ بر اثر عدم نگاه سیستماتیک در تدوین آیین‌نامه‌ها، 24.خروج «وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح»، به استناد جواز خروج «نیروهای مسلح» در تبصر‌ه‌ی ماده‌ی یک که شامل آن وزارتخانه نیست، 25.خدشه‌ی بنیادی دامنه‌ی شمول قانون به‌علت خروج نهادهای عمومی غیر‌دولتی ...
[فایل]
دیدگاه · 1392/01/26 - 21:46 در طراحي و مديريت مناقصات · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
shahram halaj
shahram halaj
آیا برای مناقصات وزارتخانه‌ها، بانکها، بنیادها، نهادها، شرکتهای دولتی و ... فقط و فقط یک قانون وجود دارد؟ آیا تنها قانون حاکم بر برگزاری مناقصات دستگاههای مناقصه‌گزار نامبرده، فقط «قانون برگزاری مناقصات» (مصوب 1383) است؟ نه. نيست. قانون برگزاری مناقصات آخرین مصوبه‌ی مجلس درباره‌ی برگزاری مناقصات نیست، در حالیکه بسیاری مجریان اینگونه تصور‌می‌کنند. توجه کنیم که در تمام مناقصات يادشده علاوه بر «قانون برگزاری مناقصات»(مصوب 1383) باید به «قانون اساسنامه‌ی هیأت رسیدگی به شکایت قانون برگزاری مناقصات» (مصوب 1388) نیز - قبل از هر قانون یا مقرره‌ی دیگری- توجه‌کرد. درواقع قانون اخیر در برخی موارد ناسخ و اصلاحیه‌ی «قانون برگزاری مناقصات» محسوب می‌شود. اما آیا می‌دانید در چه مواردی «قانون اساسنامه‌ی هیأت رسیدگی ...» «قانون برگزاری مناقصات» را نسخ و اصلاح کرده‌است؟ لازم است به این موارد توجه شود. این کار ضروری که خیلی هم وقت‌گیر نیست در بسیاری مواقع مغفول واقع‌ می‌شود. توضیح اینکه: می‌توانید متن «قانون اساسنامه‌ی هیأت رسیدگی ...» (که 13 ماده بیشتر نیست) را در لینک زیر هم مشاهده بفرمایید.
[لینک]
دیدگاه · 1392/01/18 - 12:08 در طراحي و مديريت مناقصات · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
صفحات: 1 2 3 4 5
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد