(0)
آموزش
(0)
مقالات
(0)
اسلایدها
(0)
بازار كار
(0)
PMP
(0)
مشاوره
(0)
وبلاگ
(0)
رویدادها
(0)
پریماورا
(0)
اخبارما
(0)
موبایل
 
 
چرا زنان مدیران پروژه بهتری هستند؟

کاربران گروه

نمایش همه

مدیران گروه

 

زنان در مدیریت پروژه

گروه عمومی · 49 کاربر · 22 پست

ارسالهای زنان در مدیریت پروژه

میترا کردستانی
میترا کردستانی
برابری زن و مرد به این معنی نیست که آن ها یکسان هستند. با قدرت گرفتن زنان در محیط کار اختلافات میان زنان و مردان در بین کارکنان جوان و حتا مسن نیز بالا می گیرد و ما متأسفانه باید شاهد این اختلافات در قسمت های مختلف سازمان باشیم. ازدفاتر تجاری گرفته تا کارخانه جات و میادین جنگ، امروزه که زنان در جلسات هیأت مدیره سازمان های بزرگ نیز اظهار وجود می نمایند و یا این که توانسته اند شرکت ها و سازمان های خود را تأسیس نمایند و به عنوان مثال نرخ زنان صاحب شرکت تا میزان ۱۰۳ درصد افزایش یافته است در ده سال گذشته، این تفاوت ها و اختلافات در بین گروه های مدیریتی سازمان های بزرگ نیز پدیدار شده است
دیدگاه · 1390/06/24 - 10:21 در زنان در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
علی
insurance431.jpg علی
همکاران عزیز به اطلاع می رساند محفل تخصصی کیفیت با عضویت مهندسین در رشته های فنی از جمله برق، مکانیک، صنایع و گرایش های مدیریتی در مقطع کارشناسی ارشد به ادرس ذیل تشکیل گردیده است، حمایت و اطلاع رسانی حضرت عالی موجبات افتخار و تعالی حرفه مهندسی صنایع خواهد بود. www.portal.phq.ir البته مطالب گذشته در قسمت اصلی سایت موجود است امیدواریم که سرمایه گذاری اتفاق افتاده در حوزه مهندسی صنایع توسط دوستان پاسخی شایسته داشته باشد www.phq.ir
[لینک]
میترا کردستانی
میترا کردستانی
راهكارهاى رفع موانع مديريت زنان:‏ از آن جا كه زنان نيمى از سرمايه‏هاى انسانى جهان محسوب مى‏گردند، بايد از تخصص و دانش آنان به بهترين وجه استفاده نمود و به آنان اجازه داد تا توانايى‏هاى خويش را بروز و ظهور دهند، تا جامعه هر چه سريعتر مراحل رشد و توسعه را بپيمايد. همانگونه كه بيان گرديد، مديريت بانوان يكى از مسائلى است كه موانع زيادى را پيش رو داشته، و هنوز نتوانسته است جاى خود را آن چنان كه بايد در جامعه باز نمايد. لذا براى رفع يا كاهش اين موانع، انجام اقدامات آموزشى و حمايتى زير ضرورى به نظر مى‏رسد: 1- آگاهى دادن به جامعه، در رابطه با توانايى و شايستگى بانوان، براى اداره بخشى از امور جامعه، يكى از اساسى‏ترين مطالبى است كه در اين راستا بايد به آن توجه و اقبال نمود. 2- آموزش اين مسأله كه در برخى موارد، مديريت زنان لازم و ضرورى به نظر مى‏رسد؛ خصوصاً در امورى كه مربوط به خود بانوان مى‏گردد. 3- تبيين اين مطلب كه زن مى‏تواند همگام با مديريت منزل و رسيدگى به امور خانه، (ادامه در دیدگاه 1)
2 دیدگاه · 1390/05/18 - 16:36 در زنان در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
با یک مثال ساده بررسی می کنم...... به یاد بیاورید 40 سال پیش هنوز هیچکس دانش استفاده از تلفن همراه را نداشت..... چه مرد و چه زن..... بعد کم کم این تکنولوژی مانند دیگر تکنولوزیها وارد شد و البته شاید در روزگار نخست بیشتر مورد استفاده همان مردانی قرارگرفت که در نظام مردسالار امروز و دیروز بر مسندهای مدیریتی نشسته بودند یا بلحاظ تکنیکی بیشتر با این وسیله آشنا بودند..... اما کم کم (در زمان کوتاهی) با بیشتر شدن استفاده و بالاتر رفتن توانمندیهای زنان، آنها هم توانستند پابه پا بلکه قویتر از مردان از این وسیله بهره ببرند. (که البته این برتری بخاطر توانمندی ذاتی و سنتی آنها در انواع گفتگو و ارتباطات بود) ...... منظورم اینه که بکارگیری یک تکنولوژی و یا دانش (از جمله دانش مدیریت پروژه) یا عدم بکارگیری اون رو نمی توان صرفا نشانگر مردسالاری و ظلم بر زنان دانست.....بلکه شاید هنوز توانمندی آن در ایشان بطور برتر شکوفا نشده است..... هرچند که از روز اول هم مثالهای نقضی چه در مردان و چه در زنان بوده است.
3 دیدگاه · 1390/05/9 - 00:30 در زنان در مدیریت پروژه · 3 امتیاز + / 0 امتیاز -
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
فرشاد اشكبوسي (Farshad Ashkbousi)
والبته در کنار این دلایل متعدد (با آمار و بی آمار) که همگی اشاره بر ضعف مردان مردسالار در ایران و حتی در دمکرات ترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا دارد؛ باید ضعف زنان در اثبات مدعا و توانمندیهایشان را هم جستجو کنیم! .... اگر بخواهم صرفا به اشاره به تفاوتهای متافیزیکی و فیزیکی زنان و مردان (که بی منطق هم نیستند) بسنده کنم، شاید به همان دامی بیفتم که در جاهایی از کلام، خانم کردستانی و یا نویسندگان شاهد ایشان هم افتاده اند!یعنی به زعم من نگاه جنسیتی!.... ولی بهترین و قویترین دلیل را ناتوانی و تازه واردبودن زنان می دانم و بس و امیدوارم که همچون دیگر مسایل با توانمند شدن زنان،کل جامعه بهره مند شوند..... (ادامه دارد)
میترا کردستانی
میترا کردستانی
اثرات جنسيت بر الگوهاي مديريت منابع انساني HRM: آنچه امروزه به عنوان يکي از مشكلات اساسي در عرصه سازماني مطرح است، بحث جذب و استخدام، انگيزش و نگهداشت نيروي انساني است که اين سه مهم در حوزه مديريت منابع انساني قابل طرح و بررسي هستند. از سويي، مديريت منابع انساني نيز، خود، به طور مستقيم متاثر از جنسيت مديران و به طور غير مستقيم معلول ويژگيهاي پرونده سازمان ((Company Profile نظير: واحد سازماني، هدفها و استراتژي‌ها و مرحله رشد سازمان است. از اين رو، مقاله حاضر به تبيين تفاوت الگوهاي مديريت منابع انساني در سازمانها تحت مديريت مردان و زنان بر اساس طيف کنترل- تعهد commitment- control continuum) ) با درنظر گرفتن ميزان تاثيرپذيري ابعاد اين طيف از دو عامل جنسيت و پرونده سازمان مي پردازد. آنچه در اين مقاله قابل تامل است، گرايش بيشتر زنان کارآفرين به سيستم‌هاي مديريتي تعهدمدار است، سيستم‌هايي که در عصر نوين به عنوان سيستم‌هاي متعالي براي پاسخگويي به تحولات محيطي و کسب جايگاه رقابتي مطرح هستند.
[فایل]
مسعود سلطاني
مسعود سلطاني
PMI گروهي غيررسمي درباره زنان در مديريت پروژه در Linkedin ايجاد كرده است كه همين مباحثي را كه در اين گروه مطرح مي‌شود، دنبال مي‌كند. كساني كه در Linkedin حضور دارند مي‌توانند عضو اين گروه بشوند. اين گروه كه WIPM (Women in Project Management معروف است. لينك اين گروه هم اين است.
[لینک]
میترا کردستانی
میترا کردستانی
در تحقيقي كه در سال ۱۳۸۱ در مورد علل عدم دستيابي زنان به پست‌هاي مديريتي در بين كاركنان و مديران چند سازمان به انجام رسيده نشان مي‌دهد كه اگر چه مديران و كاركنان مورد پرسش و كارايي و قابليت زنان در عرصه‌هاي مديريتي و پست‌هاي بالاي سازماني واقفند اما تنها ۶ درصد از كاركنان مرد و پست مديريت را براي زنان مناسب مي‌دانند. ۳۰ درصد كارمندان مرد از اين كه مافوقشان زن باشد احساس خوشايندي ندارند. اگر چه همه مديران مورد پرسش بر اين باور بودند كه زنان شايستگي لازم براي تصدي پست‌هاي بالاي سازماني را دارند اما بيش از ۸۰ درصد آنان مديريت را كاري مردانه مي‌دانند و بيش از ۵۰ درصد معتقدند كه مردان در كارهاي مديريتي موفق‌تر از زنانند و خلاقيت بيشتري از خود نشان مي‌دهند.
1 دیدگاه · 1390/05/3 - 17:09 در زنان در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
میترا کردستانی
میترا کردستانی
ممكن است براي خواننده اين سؤال پيش آيد كه به راستي چه ضرورتي به مديريت زنان در بخش‌هاي گوناگون جامعه وجود دارد؟ در پاسخ به اين سؤال بايستي اذعان داشت كه امروزه توانمندسازي زنان و مشاركت كامل آنان بر پايه برابري، در همه زمينه‌ها از جمله در فرآيند تصميم‌گيري و مديريت جامعه يكي از پيش نيازهاي توسعه پايدار مي‌باشد كه كشور ما سخت بدان نيازمند است. در جوامعي كه هنوز تعادل مطلوب و قابل قبول و مشاركت عادلانه زن و مرد در فعاليتهاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي فراهم نشده و فرصت منصفانه بروز خلاقيت و استعداد انسانها برقرار نگرديده است و فرآيند توسعه آن گونه كه انتظار داشته‌اند موفق نبوده است. تداوم و شتاب توسعه هنگامي رخ خواهد داد كه زن و مرد و دوشادوش يكديگر مسئوليت توسعه را بر عهده بگيرند. علاوه بر اين، رشد دختران و زنان تحصيل كرده دانشگاهي و پيشي گرفتن آنان از مردان جامعه در چند ساله اخير نمود پيدا كرده است كه لزوم بحث مديريت زنان را بيش از پيش مطرح مي‌سازد.
دیدگاه · 1390/05/3 - 16:57 در زنان در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
میترا کردستانی
میترا کردستانی
تاريخ جهان شاهد نقش بسيار عظيم و غيرقابل انكار زنان در حوادث گوناگون است. امروزه كه مباحث توسعه كشورهاي جهان مطرح مي‌باشد، نقش زنان در اين فرآيند به شدت مورد توجه قرار گرفته است. برگزاري جلسات، سمينارها و كنگره‌هاي متعدد در خصوص جايگاه زنان و نقش آنان در توسعه حكايت از اين موضوع حياتي دارد. با كمي دقت مي‌توان دريافت كه برگزاري اين گونه برنامه‌ها نشان از موضوع نه چندان خوشايند ديگري نيز دارد و آن اين است كه تاكنون يا حداقل در سده‌هاي اخير نقش زنان به عنوان نيمي از جمعيت جهان در حال توسعه ناديده گرفته شده كه اين امر نشان از وجود تبعيضات و نابرابريهاي جنسيتي در زمينه‌هاي گوناگون سياسي، اقتصادي، اجتماعي و غيره دارد. جامعه انساني از عدم حضور واقعي زنان در عرصه‌هاي مختلف لطمات جبران ناپذيري ديده و بدين خاطر در دو دهه اخير درصدد جبران اين نقيصه بر آمده است.
مهدی عدالت
men-women.jpg مهدی عدالت
زنان برای مدیریت پروژه مناسب ترند یا مردان؟ این عنوان مقاله ای بود که قولش رو داده بودم منتشر کنم. حقیقتا من نه تفکرات مرد سالارانه دارم و نه فیمینیستی. من فقط قصد داشتم یک ذهنیت علمی رو که توجهش بر خصوصیات رفتاری انسانهاست رو به دوستان ارائه کنم. در این مقاله توضیح داده میشه که انسان ها اساسا 4 رنگ مختلف دارند و بر اساس این 4 رنگ رفتار های مختلفی رو از خودشون بروز میدن. در پایان مقاله خواهید خواند، که انسانهای کلی نگر و با احساسات کمتر بیشتر به درد مدیریت پروژه می خورند و قیقا انسانهای جزئی نگر و با احساس بیشتر به درد اجرا می خورند. قرمز ها حکم بولدزر را در پروژه ایفا می کنند و فقط می کنند و به جلو می روند. آبی ها با ظافت و دقت عملیات اجرائی را انجام می دهند. تجربه تدریس چندین سمینار سیاره های کهکشان خویشتن به من ثابت کرده خانم ها بیشتر آبی هستند. البته در پرانتز عرض کنم من هم آبی هستم. حق دارید. کمی شما رو گیج کردم. لطفا مقاله من رو در وب سایتم مطالعه کنید: (روی لینک کلیک کنید)
[لینک]
میترا کردستانی
میترا کردستانی
باتوجه به اینکه بحث زنان در توسعه هنوز یک حوزه جدید بوده و پایه تحلیلی آن محدود است،به همین دلیل اظهارنظر شده که برنامه ریزی با بعد جنسیت می تواند به خودی خود به عنوان یک نظریه خاص برنامه ریزی شناخته شود.(کولایی وحافظیان،۱۳۸۵) با این حال،آنچه که تاکنون به صورت چارچوبی نظری برای این بحث مطرح شده ، بیش از همه در نظریه" توانمندسازی" جلوه گر می شود که به اهمیت افزایش قدرت برای زنان واقف است وسعی می کند قدرت را کمتر به صورت برتری فردی برفرد دیگر و بیشتر از نظر توان زنان در جهت افزایش خوداتکایی و قدرت درونی شناسایی کند. {-15-}
میترا کردستانی
میترا کردستانی
نظریه پردازان حوزه جامعه شناسی شغل در دهه های اخیر،نسبت به موضوع جنسیت و فرایند انتخاب شغل،توجه بیشتری کرده اند واذعان داشته اند که فرایند انتخاب شغل و ارتقای شغلی،بویژه برای زنان تحصیل کرده ویژگی هایی متفاوت با مردان دارد.در رابطه با موقعیت زنان دانشگاهی کشور نیز تحقیقات و مطالعاتی چند صورت گرفته است و همگی بر این نکته اذعان دارند که "جنسیت ، عامل تعیین کننده ای در گزینش هاست و زنان در سطوح مدیریتی دانشگاهها حضور ندارند و هرچند مشارکت آنها در رده های مدیریتی پائین و میانه دانشگاه افزایش یافته، ولی در رده های عالی مدیریتی تغییر محسوسی رخ نداده است و همچنان کمیته ها و شوراهای تصمیم گیری دانشگاه ها در اختیار مردان است.مهمترین دلایل چنین وضعیتی فرهنگ،گرایش مردسالارانه و بی اعتمادی به توانایی های زنان در دانشگاهها عنوان شده است."(زاهدی،۱۲۷:۱۳۸۶) {-9-}{-9-}{-9-}
دیدگاه · 1390/05/2 - 11:08 در زنان در مدیریت پروژه · 2 امتیاز + / 0 امتیاز -
سلمان کاظم زاده
سلمان کاظم زاده
...... در شرکتهای خصوصی هم اکثر شرکتهای پروژه محور تمایلی به استخدام خانم برای کار در پروژه ندارند ، که این دلایل مختلفی داره یکیش میشه گفت همون دید اشتباهیه که نسبت به خانمها هستش ولی اینکه ما بیایم بگیم کلاً فقط به این دلیله یکم تک بعدی قضیه رو دیدنه . البته اینم نباید فراموش کرد که اکثر خانم هایی که مراجعه می کنند برای استخدام حاضر نیستند به محل پروژه مراجعه کنند (به دلایلی که اگه خواستید می گم) پس میبینید که اینکه آمار استخدام خانمها پایینه (البته نه اون 8درصد که شما ارائه کردین ) فقط به این دلیل نیست که به خانمها اعتماد نمیشه . البته من خودم به شخصه مخالف مدیریت خانمها نیستم چون اگه قرار بود بین مرد و زن توی این زمینه ها فرق داشته باشه پس باید به عدالت و حکمت خالق این جهان شک کرد و چون ما خدا را عادل می دانیم پس نمی توان گفت بین زن و مرد توی این موارد فرقی هست اگرم یه مدیر زن و یه مدیر مرد با هم فرق دارند بخاطر استعدادایی هستش که دارن نه چیزه دیگه. با سپاس
4 دیدگاه · 1390/05/1 - 11:44 در زنان در مدیریت پروژه · 1 امتیاز + / 0 امتیاز -
سلمان کاظم زاده
سلمان کاظم زاده
من نمیدونم هدف از ایجاد یه همچین گروهی واقعاً اینه که ثابت کنیم خانمها مدیران موفق تری هستند یا اینکه ثابت کنیم در ایران حق خانمها را داده نمی شود ، همانطور که استاد گرامی جناب آقای مهندس فراهانی تایید نمودند در علم مدیریت پروژه بخشی وجود ندارد که زن و مرد را از هم جدا کنیم ، چون زن و یا مرد بودن کافی نیست که بگوئیم او مدیر خوب و یا مدیر بدیست .سرکار خانم کردستانی در ارسالهای آخرشان یه آماری ارائه نمودند که مبنی بر اینکه فقط حدود 8 درصد از استخدام کشوری خانمها هستند . خوب به نظر من این آمار جای بحث داره :1- 8درصد مربوط به کدام بخش است بخش خصوصی یا دولتی 2- منبع آمار از کجا . راستش این آمار نمی تونه توی بخش دولتی صادق باشه یعنی بصورت ظاهر هر سازمان دولتی باید از هر 100 نفر که مامی بینیم فقط 8 نفر خانم باشند که من خودم به شخصه درسازمانای دولتی که مراجعه کردم (سازمان توسعه برق ، شرکتهای نفتی ) این آمارو صادق نمی بینم ، حتی در همین سازمانهای دولتی پروژه محور مدیران خانم هم وجود دارند.....
صفحات: 1 2
 
کلیه حقوق وبسایت متعلق به موسسه مدیریت پروژه آریانا میباشد